Świętowaliśmy 733. urodziny miasta na tętniącej życiem starówce
Miniony weekend był pełen wrażeń, gdy mieszkańcy naszego miasta świętowali jego 733. urodziny. Wydarzenie przyciągnęło tłumy, które korzystały z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.
  1. Warsztaty i strefa VR na Starówce.
  2. Koncerty na Błoniach Nadwiślańskich.
  3. 22. Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci.
  4. Urodzinowa kawa z prezydentem miasta.

Od piątku do niedzieli centrum miasta tętniło życiem. Starówka stała się miejscem, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie - od warsztatów mydlarskich i ekologicznych, po atrakcje dla miłośników klocków LEGO. Dla fanów nowoczesnych technologii przygotowano strefę VR, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Błonia Nadwiślańskie były miejscem, gdzie mieszkańcy mogli odpocząć i posłuchać muzyki na żywo. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Dawid Kwiatkowski, Urszula, Lanberry, Arek Kłusowski oraz Zespół Cosmos. Koncerty przyciągnęły liczne grono miłośników dobrej muzyki, którzy bawili się do późnych godzin wieczornych.

Niedziela była również dniem pełnym atrakcji. W ramach obchodów odbył się 22. Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci, który przyciągnął kolekcjonerów i miłośników antyków z całej Polski. Wystawcy oferowali szeroki asortyment rękodzieła oraz regionalnych przysmaków, które były doskonałą pamiątką z naszego miasta.

Obchody 733. rocznicy nadania praw miejskich nie kończą się jednak na weekendzie. Już dziś, we wtorek 18 czerwca, na dziedzińcu ratusza odbędzie się urodzinowa kawa z prezydentem miasta. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30, a wieczór uświetni koncert Joanny Aleksandrowicz „Od nocy do nocy”. To doskonała okazja, aby w kameralnej atmosferze porozmawiać z włodarzem miasta i podsumować minione dni świętowania.


Na podstawie: Urząd Miejski