Biblioteka zaprasza na wydarzenia w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1-7
Biblioteka Miejska zaprasza mieszkańców na wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się w najbliższych dniach. Seria spotkań, warsztatów oraz wystaw zapewni rozrywkę i wiedzę dla osób w każdym wieku. Sprawdź harmonogram i dołącz do lokalnej społeczności w celebracji kultury i literatury.
  1. 11 czerwca: Spotkanie autorskie z Tomaszem Wandzlem
  2. 13 czerwca: Wernisaż wystawy obrazów grudziądzkich malarzy
  3. 15 czerwca: Animacje z biblioteką na Błoniach Nadwiślańskich
  4. 19 czerwca: Wykład dr. Janusza Mosakowskiego o miejskiej gwarze

W najbliższych dniach Biblioteka Miejska przygotowała dla mieszkańców szereg interesujących wydarzeń. Już 11 czerwca o godzinie 17:00 w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1-7 odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Wandzlem. Autor książki „Chłopiec, który przeżył Auschwitz” podzieli się swoją twórczością i inspiracjami w ramach projektu „Archiwum czasu”. Wandzel, który stracił wzrok w 1998 roku, jest wszechstronnym twórcą publikującym w różnych gatunkach literackich.

Z kolei 13 czerwca o godzinie 16:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 28 odbędzie się wernisaż wystawy obrazów grudziądzkich malarzy. Swoje prace zaprezentują lokalni artyści: Elżbieta Szmit-Laskowska, Anna Bator, Urszula Zardzewska-Zielińska, Jolanta Lettke, Maria Boguska, Bożena Kowalska i Janusz Szczepański. Na wystawie będzie można zobaczyć około 50 prac wykonanych różnymi technikami.

15 czerwca na Błoniach Nadwiślańskich w godzinach 11:00-16:00 odbędzie się piknik z biblioteką. W programie animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne oraz prezentacja bajki w teatrzyku obrazkowym Kamishibai. Na stoisku biblioteki będzie można wymieniać się książkami w ramach akcji bookcrossing.

19 czerwca o godzinie 17:30 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Legionów 28 dr Janusz Mosakowski wygłosi wykład zatytułowany „Między nami grudziądzanami - słów kilka o miejskiej gwarze”. Wykład ten jest częścią projektu „Jo! Jo? Toć jo! - grudziądzkie zmagania językowe” i będzie poświęcony grudziądzkiej gwarze miejskiej, dokumentującej relacje kulturowo-narodowościowe, językowe i tożsamościowe regionu.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i otwarte dla mieszkańców. Nie przegap okazji, aby zbliżyć się do lokalnej kultury i literatury!


Wg inf z: Urząd Miejski