Uwaga na utrudnienia drogowe [AKTUALIZACJA]
Społeczność Grudziądza: przygotujcie się na piątkowe perturbacje w ruchu drogowym!
  • Zapowiedziany protest rolników spowoduje zmiany w organizacji ruchu.
  • Około 300 uczestników zablokuje ruch w części miasta w godzinach porannych aż do popołudnia.
  • Przejazd manifestujących będzie monitorowany przez grudziądzką policję.

Mieszkańcy Grudziądza, już w najbliższy piątek, nasze ulice stąpią pod nogi protestujących rolników. W związku z ogólnopolską akcją protestacyjną, oczekiwane są znaczące utrudnienia w ruchu. W godzinach między 9:30 a 15:00, tłum około 300 demonstrantów przejdzie przez główne arterie miasta, co nieuchronnie wpłynie na codzienną logistykę.

Wśród ulic, na których należy się spodziewać zastoju, znajdą się m.in. Chełmińska oraz Bydgoska, a także ulice Włodka, Focha, Piłsudskiego, Karabinierów i Paderewskiego, które prowadzą do wyjazdu z miasta w kierunku Łasina. Dodatkowo, na utrudnienia można się przygotować na trasie w kierunku Maruszy, obejmującej Bora-Komorowskiego, Hallera oraz Warszawską.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników i minimalizację niedogodności dla kierowców, grudziądzka policja podjęła się zabezpieczenia przejazdu protestujących rolników. Niech to będzie przypomnienie, że planowanie alternatywnych tras przejazdu może okazać się w tym dniu kluczowe. Wykaz cierpliwości i zrozumienia dla powodów manifestacji może przyczynić się do lepszej organizacji dnia i umniejszenia ewentualnych frustracji wynikających z opóźnień.

Protest rolników jest odzwierciedleniem szerszej narracji ogólnokrajowej, której echa dobiegają do każdego zakątka Polski, w tym do Grudziądza. Niech ten dzień stanie się okazją do przemyśleń nad rolnictwem w Polsce, a zarazem przypomnieniem o solidarności społecznej i wspólnym dążeniu do rozwiązywania problemów.


Źródło: Urząd Miejski w Grudziądzu