W jaki sposób typować piłkę nożną?

Piłka nożna to zdecydowanie najbardziej popularny sport na świecie. Ma to również swoje odzwierciedlenie w świecie zakładów bukmacherskich, gdzie jej obstawianie cieszy się największym zainteresowaniem spośród wszystkich sportów. Co warto wiedzieć o obstawianiu futbolu u bukmachera? Jak robić to w sposób skuteczny? Podpowiadamy.

Rodzaje zakładów sportowych na piłkę nożną

Na początek warto powiedzieć sobie nieco na temat podstawowych rodzajów zakładów, z którymi możemy się spotkać podczas typowania piłki nożnej. Najbardziej podstawowym typem tej ten na wygraną, remis lub przegraną, sygnowany „1x2”. Są to bardzo proste oznaczenia, gdzie 1 oznacza zwycięstwo pierwszej drużyny, 2 zwycięstwo drugiej, a „x” remis.

Podobnym typem zakładu „1x” lub „2x”. Jest to rodzaj zakładu ze zwrotem. Oznacza on, że obstawiamy zwycięstwo pierwszej lub drugiej drużyny, jednak jeżeli w meczu padnie remis, to jest nam zwracana kwota, którą włożyliśmy w zakład. Pieniądze w tym przepadają jedynie w sytuacji, kiedy obstawiana przez nas drużyna przegra mecz.

Warto wiedzieć, że zakłady bukmacherskie na piłkę nożną nie dotyczą jedynie wyniku meczu. Przykładem takiego rodzaju zakładu jest np. BTTS, który oznacza, że obie drużyny strzelą gola w spotkaniu. Istnieje także mnóstwo innych konfiguracji, gdzie możemy obstawiać m.in. liczbę bramek strzelonych przez daną drużynę lub liczbę żółtych oraz czerwonych kartek.

Na co zwracać uwagę podczas typowania piłki nożnej?

Skuteczne typowanie piłki nożnej wymaga ogromnej wiedzy oraz umiejętności analitycznych. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników i statystyk. Jakie są najważniejsze z nich? Przede wszystkim musimy być bardzo dobrze zapoznani z obecną formą obu drużyn. Należy sprawdzić ich pozycję w tabeli, a także przeanalizować wyniki ostatnich spotkań.

Kolejnym aspektem, który może nam bardzo dużo powiedzieć o szansach danej drużyny na zwycięstwo, jest tzw. statystyka H2H. Oznacza ona bilans bezpośrednich pojedynków pomiędzy dwoma ekipami. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna i przydatna statystyka, ponieważ może być tak, że ekipa pomimo dobrej passy, co do zasady ma problemy z danym przeciwnikiem.

Bardzo dobrym posunięciem będzie także zagłębienie się w szczegóły sytuacji obu drużyn. Czy trener dysponuje wszystkimi zawodnikami? Być może kluczowi gracze są kontuzjowani lub pauzują za kartki? Jeżeli nie mamy aż tak szczegółowej wiedzy, warto wykorzystać typy dnia, które są tworzone przez osoby zawodowo zajmujące się analizą zakładów bukmacherskich.