Trzy sposoby na maturę z angielskiego na 100!

Dla jednych matura z angielskiego będzie tylko zwykłą formalnością, dla innych stresującym wydarzeniem. Jesteś w tej drugiej grupie? Choć nie da się nauczyć perfekcyjnie języka w kilka tygodni, to wciąż masz jeszcze dużo czasu, aby przerobić najczęściej pojawiające się zadania oraz opanować niezbędne zagadnienia. Sprawdź, co musisz zrobić!

Zainwestuj w korepetycje

Najszybszy i zazwyczaj najbardziej efektywny sposób na zdanie matury z angielskiego to zatrudnienie korepetytora. Choć taki ruch wymaga posiadania niezbędnych funduszy, to jednocześnie indywidualna nauka daje bardzo szybkie efekty. Dlaczego? Przede wszystkim pozwala na skuteczne zdobycie wiedzy oraz umiejętności językowych. Korepetytor pomoże w uzupełnieniu braków w nauce, rozwinięciu umiejętności rozumienia tekstu oraz swobodnej wypowiedzi, a także poprawi błędy w gramatyce i wymowie. Jednocześnie skupi się tylko i wyłącznie na Tobie. Dzięki temu znacznie zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie wymarzonego 100%.

Zaopatrz się w dobre pomoce maturalne

Oprócz nauki z korepetytorem nie zapominaj także o dobraniu odpowiednich materiałów do nauki angielskiego. Jak to zrobić? Jednym z najważniejszych aspektów jest dopasowanie poziomu trudności do indywidualnych potrzeb i umiejętności ucznia. Istotne jest także skupienie się na przykładowych arkuszach egzaminacyjnych, aby zapoznać się z typowymi zadaniami i formą matury. Warto więc wybrać dobre repetytorium maturalne z angielskiego, sprawdzoną aplikację oraz rzetelny kanał na YouTube, który wyjaśni Ci najbardziej skomplikowane zagadnienia. Świetnie sprawdzi się także kurs online. Korzystanie z różnych źródeł i materiałów pozwoli na bardziej kompleksowe przygotowanie się do matury z angielskiego.

Bierz udział w bezpłatnych konwersacjach

Rozmawianie po angielsku przed maturą również jest bardzo ważne! Pomaga w poprawie płynności językowej, zwiększeniu pewności siebie oraz lepszym przygotowaniu do egzaminu. Konwersacje z innymi ludźmi utrwalają słownictwo oraz sprawiają, że przenosi się ono do pamięci długotrwałej. A co najważniejsze, możesz to robić całkowicie za darmo! Jak? Na przykład poprzez uczestnictwo w klubach językowych, rozmowy z osobami z zagranicy na forach internetowych lub w aplikacjach do wymiany językowej, a także uczestnictwo w internetowych lekcjach językowych, które wbrew pozorom również odbywają się pro bono.