Dzisiaj, 15 lutego, otwarte zostało drugie w naszym województwie Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Zlokalizowane jest ono w Centrum Kształcenia Zawodowego.Powstanie Centrum możliwe było dzięki współpracy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Samorządem. Udział w jego uruchomieniu ma także Grudziądzki Park Przemysłowy.
 
- Bardzo się z tego cieszę, że w Naszym Mieście będziemy w tak nowoczesnym i świetnie wyposażonym miejscu kształcić kadrę techniczną, która aktualnie jest bardzo pożądana na rynku pracy - podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. - Nasze miasto jest świetnie skomunikowane, ma wiele terenów inwestycyjnych i gigantyczny potencjał rozwojowy. Kolejnym elementem tej układanki jest właśnie stawianie na szkolnictwo branżowe, co jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców.
 
W uroczystym otwarciu udział wzięli między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele Wojewody, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i radni Rady Miejskiej Grudziądza.
 
Centrum Programowania Robotów Przemysłowych będzie służyło uczniom grudziądzkich szkół technicznych, ale i przedsiębiorcom. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, młodzież kształcić się będzie w specjalistycznych kierunkach. Koszt uruchomienia placówki to pół miliona złotych.


Karol Piernicki
Rzecznik Prasowy