W środę, 15 lutego, w Centrum Kultury Teatr odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowana została oferta tegorocznej Wiosny Teatralnej. Wydarzenie opatrzono hasłem „7 Grzechów Głównych”.W Teatrze przedstawiono program 19. edycji Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej. Jest to wydarzenie, które skupia wokół siebie nie tylko miłośników Teatru, ale także tych, którzy tę pasjonującą podróż dopiero rozpoczynają.

- Tegoroczna Wiosna Teatralna da nam okazję do zgłębienia studium ludzkich wad, a nie zła w czystej postaci. Festiwal to szeroki wachlarz form, ulotności i wielowymiarowości. Niech tegoroczna Grudziądzka Wiosna Teatralna będzie inspiracją – podkreślili Ewelina Dąbrowska z Centrum Kultury Teatr.

W ramach wydarzenia zaplanowano spektakle, których twórcy reprezentują różne polskie sceny. W ofercie nie mogło zabraknąć także propozycji dla najmłodszych. W programie tegorocznej Wiosny Teatralnej znajdują się również wieczory filmowe połączone z Dyskusyjnym Klubem Filmowym.

Karnety na cały festiwal dostępne będą w sprzedaży od 16 lutego, natomiast bilety na pojedyncze przedstawienia – od 27 lutego. Pierwszy spektakl zaplanowano na 18 marca.

Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Kultury Teatr.
 
Emilia Augustynowicz
Urząd Miejski w Grudziądzu