Wczoraj, 10 stycznia, informowaliśmy o zakończeniu przebudowy pętli autobusowej na osiedlu Mniszek, a dziś oficjalnie można zapowiedź rozpoczęcie kolejnej drogowej inwestycji w naszym mieście.
Mowa o przebudowie ulicy Kościuszki. Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z firmą Unitrak z Kielna, która za 9 979 019,45 zł w ciągu dwunastu miesięcy zrealizuje zadanie.
 
W jego ramach przebudowana będzie cała ulica pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Anną Walentynowicz oraz Solną. Nowa jezdnia będzie miała szerokość 3,5 metra. Oprócz tego, powstaną nowe nawierzchnie chodników, ulica zyska nowe miejsca postojowe, wykonane będzie także nowe oświetlenie w technologii LED oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa.
 
Obecnie Wykonawca przygotowuje projekt organizacji ruchu.
 
– To bardzo dobra wiadomość na początek obecnego roku – cieszy się Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Kończymy jedną inwestycję, rozpoczynamy kolejną, co pokazuje, że nadal – mimo trudnej sytuacji ogólnej – krok po kroku realizujemy wszystkie zaplanowane wcześniej zadania.
 
Przypomnijmy, że Miasto złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie tej inwestycji i czeka na rozstrzygnięcie.


Karol Piernicki
Rzecznik Prasowy

Fot. Archiwum