UM Grudziądz: Program obchodów 100-lecia Olimpii
**Przyszły rok decyzją radnych Rady Miejskiej będzie rokiem 100-lecia GKS Olimpia Grudziądz. Jest już gotowy bogaty program wydarzeń towarzyszących tej rocznicy.
**
Ich kulminacja nastąpi w czerwcu, jako że data powstania klubu to 30 czerwca 1923 roku. W dniu urodzin planowana jest w Centrum Kultury Teatr uroczysta gala, ale w tym miesiącu w grudziądzkim Muzeum otwarta zostanie wystawa poświęcona historii Olimpii, na klubowym budynku odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica, a swoją premierę będą miały film dokumentalny oraz publikacja 100 lat GKS Olimpia - tom 1.
Aktywnie włączamy się w organizację obchodów stulecia Olimpii podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Oprócz wydarzeń czerwcowych, zaplanowaliśmy także imprezy o charakterze sportowym z organizacją we wrześniu mistrzostw Polski w półmaratonie. Wydarzenie o takiej randze nie było u nas od lat.
W obchody 100-lecia istnienia klubu wpisują się ponadto zaplanowane również na wrzesień Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego, a także październikowa, druga edycja kolejnej biegowym imprezy Bronek Forest Run Edition.
Nie lada gratką powinien być piłkarski mecz pokoleń pomiędzy zawodnikami Klubu, a tymi, którzy są jego wychowankami i Biało-Zielone barwy reprezentowali przed laty. Jest też coś dla kolekcjonerów pamiątek. W przyszłym roku będzie miała miejsce emisja okolicznościowej monety.
Urząd Miejski w Grudziądzu,
grudziadz.pl/artykul/69/19805/program-obchodow-100-lecia-olimpii
Autor: krystian