Były prezydent Polski Bronisław Komorowski odwiedził Grudziądz. Porozmawiał z lokalną młodzieżą, a także wziął udział w otwartym spotkaniu z mieszkańcami.
Wydarzenie z uczniami zorganizowano w auli IV Liceum Ogólnokształcącego. W jego trakcie prezydent Komorowski opowiadał o wielu rzeczach, głównie związanych z przynależnością Polski do Wspólnoty Europejskiej.
 
Młodzież, która po brzegi wypełniła aulę, zadawała także liczne pytania, związane między innymi z aktualną oceną sceny politycznej, kwestiami gospodarczymi czy czasami prezydentury Bronisława Komorowskiego, przypadającymi na lata 2010 – 2015.
 
W trakcie wizyty w naszym mieście były prezydent RP zwiedził Muzeum Handlu Wiślanego FLIS oraz wspólnie z prezydentem Maciejem Glamowskim złożył wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Wiktora Kulerskiego.
 
Punktem kulminacyjnym było otwarte spotkanie z mieszkańcami, do którego doszło w grudziądzkim Muzeum. Także i tutaj sala została wypełniona w całości, a prowadzona dyskusja miała merytoryczny charakter.


Karol Piernicki
Rzecznik Prasowy