Policjanci grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonania czynności służbowych zaproponował im przyjęcie łapówki. 48-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.04) policjanci ruchu drogowego przy wjeździe na Autostradę A1 od strony Grudziądza  zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy Mercedes. Kierował nim 48-letni mieszkaniec Grudziądza. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomat wykazał wynik prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy też 48-latek położył w radiowozie pieniądze w kwocie 640 zł, proponując mundurowym ich przyjęcie w zamian za odstąpienie od podjętych wobec niego czynności służbowych. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, a następnego dnia doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 1500 zł.

Za  kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za wręczenie policjantom korzyści majątkowej grudziądzanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Magdalena Kulpa-Malinowska