Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich dokonał kradzieży telefonu w grudziądzkiej galerii, drugi w Łasinie artykułów spożywczych i elektronarzędzi. Obu grozi do 5 lat więzienia.

O kradzieży telefonu komórkowego w jednej z galerii handlowych na terenie Grudziądza, policjanci zostali powiadomieni wczoraj (24.01.22) przed godziną 14.00. Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję ustalili, że 33-latek, mieszkaniec powiatu starogardzkiego, wyszedł poza linię kas, nie płacąc za towar. Tam został ujęty. Po zatrzymaniu przez policjantów, 33-latek wydał skradziony telefon wartości blisko 1100 złotych. Następnie został przewieziony do jednostki policji, gdzie trafił do policyjnej celi.

Tego samego dnia w Łasinie funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez personel marketu, o tym, że mężczyzna z pełnym wózkiem zakupów uciekł ze sklepu nie płacąc za towar. Złodziej szybko został ujęty na parkingu sklepu. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna ukradł różnego rodzaju artykuły spożywcze i elektronarzędzia wartości ponad 1200 złotych. Towar w całości odzyskano. Po zatrzymaniu również trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież obu mężczyznom grozi do 5 lat za kratami.

podkom. Robert Szablewski