Sekcja ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej przeprowadziła zajęcia z dziećmi z jednego z grudziądzkich przedszkoli na temat „Złość – przyjaciel czy wróg?”.

 

W dniu dzisiejszym tj. 15 września br., dzieci z Przedszkola Niepublicznego „KUBUŚ” przy ulicy Wawrzyniaka 13 dowiedziały się czym jest złość, jak sobie z nią radzić i jak ją wyrażać, by nie skrzywdzić innych. Dzieciom wyjaśniono jakie reakcje organizmu towarzyszą złości oraz to, że jest ona wpisana w nasze życie i że nie mamy wpływu na jej pojawienie się. Zwrócono także uwagę na fakt, że każdy człowiek może przejąć kontrolę nad swoją złością.

Maluchy uczyły się poprzez zabawę. Podczas spotkania przeprowadzono ćwiczenie „Okrąg złości” i wyjaśniono jak prawidłowo wyrażać złość oraz jakie są sposoby jej kontrolowania.

 

Przyczyną zachowań agresywnych wśród uczniów jest bardzo często brak umiejętności panowania nad złością. Powtarzające się zachowania agresywne mogą doprowadzić do stosowania przemocy. Dlatego ważne jest, by we właściwy sposób ją wyrażać.

 

Dzieci za przeprowadzoną prelekcję podziękowały i obiecały stosować się do poznanych zasad.