Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego grudziądzanina, który pod koniec lipca br. dokonał dwóch rozbojów. Na wniosek śledczych sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

W piątek (30.07.2021) policjanci zostali zaalarmowani, że nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się na jednej z grudziądzkich ulic. Ze zgłoszenie wynikało również, że mężczyzna posiada przy sobie siekierę. Policjanci natychmiast udali się we wskazanie miejsce, gdzie zatrzymali awanturnika, który następnie trafił do policyjnego aresztu  aby wytrzeźwiał.

W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymany do wytrzeźwienia 34-latek jest podejrzewany o dokonanie dwóch rozbojów, które mały miejsce w dniu 29 i 30 lipca br. na terenie Grudziądza. Zgromadzony wcześniej materiał dowodowy tylko potwierdził przypuszczenia śledczych.

Po wytrzeźwieniu mundurowi przedstawili 34-latkowi dwa zarzuty dotyczące rozbojów oraz zniszczenia mienia. Ponadto wczoraj (1.08.2021) na wniosek śledczych sąd zdecydował, że 34-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.