UM Grudziądz: Rusza żegluga turystyczna na Wiśle
Katamaran wycieczkowy Zosia oraz statek Basia wznawiają turystyczne rejsy po Wiśle. Jednostki należąca do Żeglugi Płockiej będą pływać od czwartku do niedzieli. Pierwszy rejs już 17 czerwca.
Grudziądzanie i turyści przez ostatnie lata chętnie korzystali z możliwości żeglugi turystycznej po Wiśle. Przed pandemią z rejsów skorzystało niemal 4 tysiące pasażerów rocznie.
Wracamy do normalności. Bardzo się cieszę, że od czwartku mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z atrakcji turystycznej. Uruchomienie rejsów doskonale wpisuje się w obchody 730. urodzin Grudziądza, które będziemy świętować w nadchodzący weekend mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
W tym roku armator Żegluga Płocka zapewnił dwie 12-osobowe jednostki: katamaran Zosia” oraz statek pasażerski Basia”. Obie jednostki rozpoczynają rejsy w Marinie Grudziądz i będą pływały od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00, przy czym ostatni rejs rozpocznie się o godz. 19.00. Jednak kapitan Mariusz Pielaciński zapewnia, że także w środy, jeśli będzie taka potrzeba.
Pierwszy rejs odbędzie się już w najbliższy czwartek, 17 czerwca o 10.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy dla dzieci do 12. roku życia) sprzedawać będzie kapitan statku na jego pokładzie. Rejsy odbywać się będą do połowy września. Istnieje możliwość indywidualnego wynajmu jednostki pod nr tel. 784-321-887.
Poza powrotem rejsów, MORiW uruchamia wypożyczalnię gokartów oraz łodzi, z których będzie można korzystać bez uprawnień.
Biuro Prasowe i Medialne
Urząd Miejski w Grudziądzu,
grudziadz.pl/artykul/69/17878/rusza-zegluga-turystyczna-na-wisle
Ostatnie Artykuły

Maj w grudziądzkim muzeum będzie gęsty od wydarzeń i darmowych wejść

Majówka zmieni ruch w Grudziądzu. Tramwaje i autobusy pojadą inaczej

64 km/h za dużo w Grudziądzu - motocyklista stracił prawo jazdy

Balony nad Grudziądzem – poranny pokaz może być najpiękniejszy

Julia Żugaj wystąpi na Jarmarku Spichrzowym. Młodzi fani dostaną mocny punkt programu

Literacki weekend wraca do Grudziądza. Festiwal Jednym Słowem znów przyciągnie czytelników

Maj nad wodą w Grudziądzu - miejskie wypożyczalnie ruszają pełną parą

Rowerem po książki i odpoczynek nad jeziorem z bibliotekarzami

Bezpłatna mammografia wraca do Grudziądza. W programie także rocznik 1981

Grudziądzka Karta Mieszkańca daje tańszy wstęp do miejskiej rekreacji
![[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – SMS ZPRP Kwidzyn 34:29 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – ważne zwycięstwo gospodarzy w Grudziądzu](/images/mecz/thumbnails/mks-grudziadz-sms-zprp-kwidzyn-29042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – SMS ZPRP Kwidzyn 34:29 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – ważne zwycięstwo gospodarzy w Grudziądzu

Defibrylator AED i fantom w szkolnej sali - tak uczą w Grudziądzu

Akceptacja zamiast murów. W Grudziądzu rusza kampania o szacunku i równości

