Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W środę (2.06.2021) od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 98 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w tym 2 przekroczyło prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

16 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które odbyły się w środę 2 czerwca. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały środowy dzień.

Policjanci skontrolowali 137 pojazdów. Mundurowi ujawnili 111 wykroczeń z czego blisko 100 to przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety przekroczenia prędkości głównie kierowcy popełniają w obszarze zabudowanym, gdzie co kawałek występują przejścia dla pieszych. To duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W pierwszym przypadku tuż po godzinie 8:00 na ulicy Południowej w Grudziądzu, gdzie dozwoloną prędkością wyznaczoną znakiem jest 40 km/h, 47-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, jechał fordem z prędkością ponad 90 km/h. Natomiast tuż przed godziną 9:00 w miejscowości Pieńki Królewskie gmina Grudziądz, funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego grudziądzanina, poruszającego się osobowym kia z prędkością ponad 100 km/h. W obu przypadkach mundurowi wobec sprawców wykroczeń zastosowali postępowanie mandatowe oraz na ich konto przypisano 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. 


podkom. Robert Szablewski

  • Policjant mierzący prędkość
  • Policjantka mierząca prędkość
  • Policjant stoi obok kontrolowanego pojazdu