Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Serdecznie zapraszamy grudziądzkich rowerzystów do udziału w rajdzie rowerowym po Parku Krajobrazowym Góry Łosiowe. W rajdzie udział zapowiadają Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz Wiceprezydent Szymon Gurbin.
Impreza ma na celu promocję miejsc cennych przyrodniczo i kulturowo, które w ramach projektu ThreeT zostaną połączone nowym szlakiem rowerowym. Miasto Grudziądz jest partnerem projektu.
 
Rajd obędzie się w piątek 21 maja. Start w Wielkim Wełczu punktualnie o godz. 14.00 i tam również będzie meta. Zapisy prowadzone są elektronicznie pod linkiem – kliknij tutaj.

Na uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe i urokliwa, liczącą 18 kilometrów trasa rowerowa do pokonania.
 
– Rajd rowerowy na terenie Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe ma na celu promocję miejsc cennych przyrodniczo i kulturowo, na których może rozwijać się turystyka zrównoważona – mówi Michał Czepek, zastępca dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. - Na terenie parku mogłaby powstać atrakcyjna trasa rowerowa. Plan rozwoju parku krajobrazowego został przygotowanych przez uczestników projektu ThreeT - Thematic Trail Trigger (Interreg Europa) i jest owocem współpracy samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Grudziądzem, gminą Grudziądz, powiatem grudziądzkim, gminą Rogóźno oraz z Zespołem Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą i Nadleśnictwem Jamy.Karol Piernicki

Biuro Prasowe i Medialne