W ramach obchodów Roku Bronisława Malinowskiego Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje bieg sztafetowy, prowadzący z dwóch stolic Regionu – Bydgoszczy i Torunia do Grudziądza. Zapraszamy zespoły biegaczy do udziału w tej niecodziennej imprezie sportowej.

Start sztafet zaplanowano 4 czerwca na rynku Starego Fordonu w Bydgoszczy (godz. 9.45) oraz na Placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu (o 9.00). Kolumny biegaczy połączą się w Chełmnie, przebiegając odpowiednio 35 (Bydgoszcz – Chełmno) i 45 km (Toruń – Chełmno). Następnie połączone siły sztafet ruszą wzdłuż prawego brzegu Wisły przez Górne Wymiary, Szynych do Grudziądza. Metę zaplanowano na stadionie GKS Olimpia – macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego. Biegacze są tam spodziewani około 17.00.

- Po sukcesie organizacyjnym i promocyjnym sztafety Bydgoszcz/Toruń – Puck z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem postanowiliśmy uczcić 70. rocznicę urodzin Bronka Malinowskiego kolejnym biegiem masowym w formie sztafet – mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa. – Zapraszam biegaczy z regionu do udziału w tej imprezie wpisującej się w obchody Roku Bronisława Maliowskiego.

Zapraszamy do udziału maksymalnie 8-osobowe zespoły sztafetowe (kluby sportowe, grupy nieformalne). Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę startową, a na mecie medal za ukończenie zawodów. Po biegu do dyspozycji zawodników będą szatnie i sanitariaty na obiektach GKS Olimpia oraz posiłek regeneracyjny. Organizator zapewnia również transport drużyn z Grudziądza na miejsce startu – do Bydgoszczy i Torunia.

Zapisy wyłącznie w formie elektronicznej – tutaj.
Szczegółowy regulamin imprezy z kolei jest dostępny tutaj.

Organizacja Biegu Sztafetowego Bydgoszcz/ToruńGrudziądz to jedno z szeregu zaplanowanych działań w ramach Roku Bronisława Malinowskiego – jubileuszu ustanowionego przez Sejmik Województwa  Kujawsko-Pomorskiego.

Już 24 maja przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu otwarta zostanie wystawa plenerowa „Być jak Bronek” prezentująca 16 fotogramów związanych z najważniejszymi momentami kariery sportowej Mistrza i Wicemistrza Olimpijskiego w biegu na 3000 m  z przeszkodami.Biuro Prasowe i Medialne