Miniony weekend zakończył się sukcesami grudziądzkich sportowców na imprezach o randze Mistrzostw Polski oraz kwalifikacji do tych mistrzostw. Na podium miejsca zajmowali wioślarze i lekkoatleci, siatkarze wywalczyli awans do półfinału MP.

MISTRZOSTWA POLSKI W WIOŚLARSTWIE

W dniach 12-13 września 2020 roku na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie. W zawodach rywalizowali zawodnicy Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz. Na drugim stopniu podium uplasował się Bartosz Bartkowski w kategorii jedynek mężczyzn. Wśród dziewcząt w kategorii jedynek trzecie miejsce zajęła Weronika Jabłońska. Ponadto Jessika Sobocińska wraz z koleżankami z UKS Ateny Wałcz zajęła trzecie miejsce
w kategorii czwórek ze sterniczką.

PZLA MISTRZOSTWA POLSKI U20

Jakub Augustyniak obronił tytuł mistrza Polski U20 w biegu na 800 m podczas zawodów, które odbyły się w dniach 11-13 września 2020 roku w Radomiu. Zawodnik Grudziądzkiego Klubu Sportowego „Olimpia” uzyskał na mecie czas 1:50.67 i minimalnie pokonał Mateusza Kuchmana (1:50.75) oraz Adama Masaczyńskiego (1:50.79). To już 10 zloty medal PZLA Mistrzostw Polski dla grudziądzkiego biegacza.

1/2 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW W SIATKÓWCE

W dniach 12-13 września br. w Jastrzębiu Zdroju odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. O awans walczyli Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin, Czarni Radom oraz Towarzystwo Sportowe „Koset” Grudziądz. Zespół z naszego miasta pokonał rówieśników z Będzina i Radomia w stosunku 2:1 oraz uległ drużynie Jastrzębskiego Węgla 2:0. „Koset” wywalczył awans do ścisłego finału Mistrzostw Polski, w którym o medale powalczy najlepszych 8 zespołów w Polsce.