Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W większości polskich domów to właśnie śniadanie stanowi najważniejszy element świąt. W tym roku nie możemy spotkać się przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wyjątkowy czas spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to niemożliwe – tegoroczne Święta Wielkiej Nocy będziemy świętować zupełnie inaczej. Wiele osób spędzi ten czas z dala od najbliższych.

W związku z zaistniałą sytuacją Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski organizuje Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora. Osoby starsze, samotne, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowane wielkanocnym śniadaniem, które z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi.

Grudziądzcy seniorzy, którzy czują się samotni mogą zwrócić się o pomoc do Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Zgłoszenia na zapotrzebowanie śniadaniowych pakietów zbiera Wydział Komunikacji Społecznej od 7 do 9 kwietnia. Decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż liczba śniadań jest ograniczona. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 56 45 10 462. Zachęcamy również do podawania adresów osób, o których wiemy, że są potrzebujące.

Wolontariusze dostarczą śniadania w Wielką Sobotę. W paczce będą zapakowane tradycyjne świąteczne przysmaki, m.in. takie jak żurek, pasztet czy biała kiełbasa.


KOMUNIKAT W JĘZYKU MIGOWYM


Natalia Granica
Biuro Prasowe i Medialne