W dniach 18-19 maja we Wrocławiu odbyły się 33. Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. W zawodach uczestniczyło 780 zawodników z 28 krajów, w tym reprezentacja Grudziądza.

W finale zawodów chłopców do lat 10-11, uczeń szkoły w Piaskach - Janek Januszewski zajął 5 miejsce w kata. W kumite Janek wygrał walkę z reprezentantem Rumunii, a w drugiej potyczce przegrał na punkty.

Dzielnie walczyła również Liwia Szlitkus (dziewczyny 10-11 lat), która wygrała walkę z reprezentantką Bułgarii. W drugim starciu trafiła na zawodniczkę z Ukrainy i odpadła w 1/16 finału.

Pozostali reprezentanci Grudziądzkiego Klubu Karate Kyokushin mimo ogromnego stresu dali z siebie wszystko. Wszyscy zawodnicy z regionu - uczniowie grudziądzkich szkół, i dzieci z Rogóźna oraz Płużnicy byli debiutantami w tak poważnej imprezie.

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia na kolejnych turniejach!