Uwaga! Burze/1 (komunikat RSO)

Urodzinowe Koncerty Street Art Music Company w Grudziądzu

Grudziądz szykuje niedzielę pełną gitar, rocka, bluesa i muzyki na żywo. 9 sierpnia 2026 roku Plaża Miejska Rudnik zamieni się w plenerową scenę, na której spotkają się artyści, miłośnicy gitar i całe rodziny. Warto odłożyć telefon, zabrać dobry humor i spędzić kilka godzin przy muzyce pod gołym niebem.

Kiedy i gdzie odbędą się Urodzinowe Koncerty Street Art Music Company?

Data: 9 sierpnia 2026 roku (niedziela), od godz. 16:00
Miejsce: Plaża Miejska Rudnik, Rudnik, Grudziądz
Wstęp: wolny, bez biletów i zapisów

Wydarzenie odbędzie się w ramach drugiej edycji projektu „Sceny pod Niebem — Trzech Dobrych Serc”, połączonej z urodzinami Street Art Music Company. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Odłóż telefon, chwyć za gitarę. Wylogowani z sieci”.

Program koncertów i atrakcji

Muzyczne popołudnie rozpocznie się kameralnie, ale z każdą godziną będzie coraz bardziej koncertowo:

  • 16:00 – Hotel Rudnik, plaża prywatna, pierwsza scena
    Nastrojowy duet gitarowy i skrzypce w wykonaniu Emiliano Martina Franco i Marii Łabędzkiej. W programie gorące rytmy argentyńskie, hiszpańskie i włoskie.

  • 17:00 – Plaża Miejska MORiW, okolice podestu i ogniska
    Warsztaty nauki gry na gitarze. Uczestnicy poznają podstawowe akordy, między innymi G-dur i e-moll. Własną gitarę można przynieść ze sobą, ale na miejscu mają być również dodatkowe instrumenty.

  • 18:30 – scena główna
    Koncert Bogusława Buczkowskiego, finalisty programu „The Voice Senior”, w specjalnym bloku „Łączymy Pokolenia”.

  • 19:00 – scena główna
    Rockowy występ Tomasza „Trzeszcza” Trzeszczyńskiego, finalisty programu „The Voice of Poland”.

  • 19:30 – scena główna
    Rozmowa na żywo z Tomaszem Jarmołkiewiczem, znanym między innymi z programu „Halo tu Polsat”. Tematem będzie cyfrowy detoks i praktyczne sposoby na odłączenie się od ekranów.

  • 20:20 – scena główna
    Zespół KODA z ponadczasowymi klasykami rocka i bluesa w programie poświęconym Dire Straits i Ericowi Claptonowi.

  • 21:00 – scena główna
    Koncert wieczoru: największe utwory zespołu Dżem w wykonaniu grupy Skazani na Dżem.

  • 22:15 – okolice sceny
    Widowiskowy pokaz ognia w wykonaniu Kapelusznika z Ogniem.

  • 22:30 – ognisko
    Wspólne akustyczne granie i śpiewanie pod hasłem „Zagrajmy rocka i bluesa”. Tym razem bez prądu i nagłośnienia — liczyć się będzie przede wszystkim muzyka, gitara i atmosfera.

Muzyka, ognisko i spotkanie pokoleń

Organizatorzy zapowiadają także bezpłatny poczęstunek przy ognisku — przygotowanych ma być co najmniej 20 kilogramów kiełbasek. Do wspólnego grania mogą dołączyć zarówno doświadczeni muzycy, jak i osoby, które dopiero próbują swoich sił z gitarą.

Wydarzenie kierowane jest do mieszkańców Grudziądza, turystów, rodzin, seniorów i młodszych uczestników. Za organizację odpowiada Street Art Music Company, a wśród partnerów znaleźli się Hotel Rudnik, PHU Andar Wypożyczalnia Gokartów, PRO ART MUSIC Studio Nagrań oraz MORiW Grudziądz.

Link do wydarzenia na Facebooku