Biblioteka zaprasza na wyzwanie czytelnicze - nagrody i e-booki do zdobycia

W sercu Grudziądza rusza wyzwanie czytelnicze, które ma zmobilizować do lektury mieszkańców w różnym wieku. Biblioteka proponuje prostą zabawę - wypożyczaj, czytaj i odhaczaj pozycje na specjalnej karcie, a najaktywniejsi zgarną wartościowe nagrody. Atmosfera ma być mniej urzędowa, a bardziej festiwalowa dzięki wsparciu lokalnego sponsora.
- Wyzwanie „Liczy się książka” trwa od 15 stycznia do 15 czerwca 2026 roku.
- Aby wziąć udział trzeba dostarczyć wypełnioną kartę w formie drukowanej do Wypożyczalni Głównej i okazać kartę biblioteczną, a także złożyć pisemną zgodę na przetwarzanie danych.
- Sponsorem nagród jest Fado Cafe - do wygrania m.in. czytnik e-booków, abonamenty Legimi na rok, bilet na Fado Festiwal Grudziądz, karty podarunkowe Empik oraz komplety książek.
- Wypożyczalnia Główna mówi jak to działa
- Nagrody i partnerzy - co można wygrać i kto wspiera inicjatywę
- Co warto wiedzieć przed udziałem i jak podejść do wyzwania
Wypożyczalnia Główna mówi jak to działa
Organizator zachęca do prostego rytuału: wypożyczasz książkę, czytasz i odznaczasz pozycję na karcie wyzwania. Końcowym elementem jest krótkie, otwarte pytanie do uczestnika — forma odpowiedzi ma być elementem oceny. Karta wyzwania jest dostępna wyłącznie w formie papierowej w Wypożyczalni Głównej. Do udziału niezbędne są:
- wypełniona karta w formie drukowanej,
- okazanie karty bibliotecznej przy oddaniu karty,
- pisemna zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin akcji jest udostępniony przez bibliotekę na jej stronie internetowej.
Nagrody i partnerzy - co można wygrać i kto wspiera inicjatywę
Za aktywność czytelniczą przewidziano zestaw nagród ufundowanych przez Fado Cafe. W puli znajdują się:
- czytnik e-booków,
- roczne abonamenty Legimi,
- bilet na koncert Fado Festiwal Grudziądz,
- karty podarunkowe Empik,
- komplety książek.
Dzięki takiemu zestawowi organizatorzy liczą, że uczestnicy spróbują zarówno tradycyjnych książek, jak i form cyfrowych.
Co warto wiedzieć przed udziałem i jak podejść do wyzwania
Dla osób, które lubią wyzwania i chcą urozmaicić swój program czytelniczy, to prosta okazja - szczególnie jeśli ktoś rozważa przesiadkę na e‑czytanie dzięki możliwości wygrania czytnika lub abonamentu Legimi. W praktyce oznacza to:
- warto wcześniej sprawdzić w bibliotece zasady przyjmowania kart i godziny obsługi Wypożyczalni Głównej,
- kartę wyzwania wypełniać systematycznie, by zwiększyć szansę na nagrodę,
- potraktować odpowiedź na pytanie otwarte jako szansę pokazania swojego podejścia do lektury — krótko i konkretne odpowiedzi mogą zapadać w pamięć komisji.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu - inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do częstszych odwiedzin biblioteki i eksperymentów z różnymi formami czytania.
na podstawie: Urząd Miejski.
Ostatnie Artykuły

Kwiecień w muzeum rozpisany na świąteczną ciszę, wystawy i spacery

Świąteczny rozkład autobusów w Grudziądzu zmieni się na kilka dni

Grudziądz dostaje 58 milionów na nowe komunalne mieszkania

Leśny bieg wraca do Grudziądza z medalem dla dorosłych i dzieci

Dom Handlowy Korzeniewskich wchodzi w remont z planem na nowe życie

Na wielkanocnych drogach zapowiada się ciasno - policja wchodzi do akcji

Mundur, rozmowa i empatia - tak pracuje dzielnicowy z Gruty

Rowerowa rutyna kończy się tam, gdzie przepisy nie wybaczają

Procesja przeszła przez Grudziądz bez jednego zgrzytu - strażnicy czuwali nad ruchem

Anna Rybakiewicz w Grudziądzu - wieczór z historiami, które zostają na dłużej

Grudziądzanie mogą wskazać swojego dzielnicowego w ogólnopolskim plebiscycie

Elegancja bez przesady – jak zachować balans w stylizacjach

Niewinne żarty w sieci mogą skończyć się odpowiedzialnością nawet dla nieletnich
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Grudziądz 26:34. Goście z Grudziądza potwierdzili formę](/images/mecz/thumbnails/skf-kpr-sparta-oborniki-mks-grudziadz-28032026-2634.webp)
