Francuska delegacja z Limoges wróciła do Grudziądza aby rozwijać wymianę edukacyjną

Do Grudziądza przyjechała delegacja z Limoges — od 20 października przedstawiciele Federacji Kompanionów spotykają się z władzami i szkołami, by ustalać szczegóły wymiany uczniów i projektów edukacyjnych. W ratuszu rozmowy dotyczyły m.in. programów Erasmus+ i praktycznych szkoleń zawodowych. W planie są wizyty w trzech miejscowych placówkach kształcenia.
- Rozmowy w ratuszu o dalszej współpracy z Limoges
- Program wizyt w szkołach i szansy dla zawodówek
- Partnerstwo zatwierdzone wcześniej i teraz jego realizacja
Rozmowy w ratuszu o dalszej współpracy z Limoges
Wizyta rozpoczęła się od spotkania w ratuszu, gdzie przedstawiciele delegacji z Limoges i samorządu miasta omawiali dalsze kroki partnerstwa. Przy stole zasiadła m.in. wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska oraz delegaci ze szkół i instytucji oświatowych. Tematem przewodnim były możliwości wymiany młodzieży, projekty edukacyjne oraz praktyczne formy współpracy w ramach Erasmus+.
„To kolejny etap w budowaniu międzynarodowych partnerstw, które wzmacniają prestiż grudziądzkiej edukacji i otwierają młodzieży nowe perspektywy rozwoju zawodowego i językowego”
Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza
Rozmowy miały charakter roboczy — obie strony koncentrowały się na konkretnych propozycjach współpracy, terminach wymiany oraz możliwościach realizacji staży i praktyk zawodowych dla uczniów.
Program wizyt w szkołach i szansy dla zawodówek
W trakcie pobytu delegacja z Federacji Kompanionów odwiedzi trzy grudziądzkie placówki: Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych, Branżowe Centrum Umiejętności oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Zaplanowane wizyty mają służyć ocenie potencjału praktycznego kształcenia i omówieniu możliwości organizacji wspólnych warsztatów oraz wymiany praktyk.
Przedstawiciele szkół i urzędu miejskiego zgodnie podkreślali, że współpraca z partnerami z Francji może przynieść korzyści zarówno dla uczniów, którzy zdobędą doświadczenie i kompetencje językowe, jak i dla nauczycieli poprzez wymianę dobrych praktyk.
Partnerstwo zatwierdzone wcześniej i teraz jego realizacja
Wcześniejsza wizyta przedstawicieli Grudziądza w Limoges zaowocowała podpisaniem listu intencyjnego dotyczącego współpracy w obszarze szkolnictwa zawodowego. Obecna rewizyta ma być praktycznym krokiem w kierunku realizacji zapisów tego porozumienia — szczególnie w zakresie wymiany młodzieży i projektów finansowanych z programów międzynarodowych. Informacje o przebiegu spotkań przekazał Urząd Miejski w Grudziądzu.
na podstawie: UM Grudziądz.
Ostatnie Artykuły

Maj w grudziądzkim muzeum będzie gęsty od wydarzeń i darmowych wejść

Majówka zmieni ruch w Grudziądzu. Tramwaje i autobusy pojadą inaczej

64 km/h za dużo w Grudziądzu - motocyklista stracił prawo jazdy

Balony nad Grudziądzem – poranny pokaz może być najpiękniejszy

Julia Żugaj wystąpi na Jarmarku Spichrzowym. Młodzi fani dostaną mocny punkt programu

Literacki weekend wraca do Grudziądza. Festiwal Jednym Słowem znów przyciągnie czytelników

Maj nad wodą w Grudziądzu - miejskie wypożyczalnie ruszają pełną parą

Rowerem po książki i odpoczynek nad jeziorem z bibliotekarzami

Bezpłatna mammografia wraca do Grudziądza. W programie także rocznik 1981

Grudziądzka Karta Mieszkańca daje tańszy wstęp do miejskiej rekreacji
![[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – SMS ZPRP Kwidzyn 34:29 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – ważne zwycięstwo gospodarzy w Grudziądzu](/images/mecz/thumbnails/mks-grudziadz-sms-zprp-kwidzyn-29042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – SMS ZPRP Kwidzyn 34:29 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – ważne zwycięstwo gospodarzy w Grudziądzu

Defibrylator AED i fantom w szkolnej sali - tak uczą w Grudziądzu

Akceptacja zamiast murów. W Grudziądzu rusza kampania o szacunku i równości

