Wakacyjne imprezy na grudziądzkiej Marinie
Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku przygotował na lato bogaty program wydarzeń, które odbędą się na grudziądzkiej Marinie. Wśród atrakcji znajdą się spotkania z podróżnikami, kino plenerowe, eventy charytatywne, a także koncerty. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram nadchodzących imprez.

Spotkanie Klubu Podróżników z Krzysztofem Przybyłem

Już 10 lipca o godzinie 18:00 w budynku konferencyjnym Mariny przy ulicy Portowej 8 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Podróżników. Tym razem prelegentem będzie Krzysztof Przybył, grudziądzki przewodnik, który podzieli się swoimi wspomnieniami z podróży do Portugalii. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Przybył opowie o swoich wyprawach do Lizbony, Porto, Fatimy, Sintry i Tomaru, miejsc, które odwiedził podczas swoich turystycznych eskapad. „Portugalia – najbardziej egzotyczny kraj europejski. Ojczyzna Henryka Żeglarza twórcy portugalskiego imperium zamorskiego. Magiczna Lizbona rozmarzona tęsknym fado. Stare Porto pachnące mocnym winem z winnic doliny rzeki Douro. Rozmodlona święta Fatima. Pełna wzgórz zdobionych barwnymi pałacami – Sintra. Niewielki Tomar z wielkim klasztorem pamiętającym czasy Templariuszy. To miejsca które odwiedziłem w czasie moich dwóch turystycznych podróży, ale tych wartych odwiedzenia cudowna i gościnna Portugalia oferuje znacznie więcej. Jak wyglądały moje tam podróże, zarówna ta pociągowa jak i ta samolotowa opowiem. Zapraszam - Krzysztof Przybył”

Kino plenerowe na Marinie

Marina zamieni się w wielką salę kinową pod gołym niebem 12 i 13 lipca, gdzie z Wisłą w tle wyświetlane będą filmy światowego formatu. Każdego wieczoru odbędą się dwa seanse – pierwszy film będzie familijny, przeznaczony dla całych rodzin, drugi natomiast skierowany do starszych widzów. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Program pokazów:

  • 12 lipca, godz. 21:30 – „Chłopiec z chmur” (2019) reż. Nicolas Vanier
  • 12 lipca, godz. 23:30 – „Wszystko o moim starym” (2023) reż. Laura Terruso
  • 13 lipca, godz. 21:30 – „Detektyw Bruno” (2022) reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej
  • 13 lipca, godz. 23:30 – „Alibi.com 2” (2023) reż. Philippe Lacheau

„Chłopiec z chmur” to opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. „Wszystko o moim starym” przedstawia prostolinijnego włoskiego imigranta, który wchodzi w konflikt z konserwatywną rodziną bogaczy. „Detektyw Bruno” opowiada o ośmioletnim Oskarze, który „wynajmuje” wyjątkowego detektywa, by rozwiązać skomplikowaną zagadkę. „Alibi.com 2” to historia Grega, który postanawia oświadczyć się Flo, co zmusza go do otwarcia agencji i zatrudnienia fałszywych rodziców.

Event charytatywny dla bezdomnych zwierząt

13 lipca o godzinie 13:00 odbędzie się coroczny festyn, podczas którego prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na wsparcie bezdomnych zwierząt w mieście. Zebrane środki zostaną przeznaczone na karmę, sterylizację, kastrację, profilaktykę, szczepienia, leczenie, operacje oraz utrzymanie zwierząt w domach tymczasowych.

Organizatorką imprezy jest Joanna Magdzińska, wolontariuszka działająca na rzecz zwierząt. To doskonała okazja, by wesprzeć czworonogi i spędzić czas w miłej atmosferze.

Druga edycja eventu „Aka Shiro’24”

W dniach 26-28 lipca na Marinie odbędzie się druga edycja wydarzenia „Aka Shiro”, które przyciągnie miłośników japońskiej motoryzacji. Na event obowiązują zgłoszenia, a najlepsze auta zostaną nagrodzone w kategoriach takich jak Best Stance, JDM, VIP Style i inne.

Sobota, 27 lipca, będzie dniem otwartym dla widzów w określonych godzinach. Wejście będzie możliwe za okazaniem biletu. To trzy dni w gronie pasjonatów, którzy dzielą się swoją miłością do japońskich samochodów.

Koncert szantowy grupy „Własny Port”

16 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się koncert szantowy zespołu „Własny Port”. Grupa powstała w 2003 roku w Bydgoszczy i tworzą ją muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. W repertuarze mają zarówno autorskie kompozycje, jak i dobrze znane piosenki żeglarskie.

Zespół nagrał trzy autorskie płyty i obecnie pracuje nad czwartą. Ich koncerty, zarówno w kraju, jak i za granicą, pozwalają słuchaczom poznać to, co najlepsze w tradycyjnej muzyce żeglarskiej, a także nowe i twórcze kompozycje.

„Własny Port” to czterech muzyków i cztery instrumenty – dwie gitary, akordeon i bas: Piotr Gąsiewski, Michał Stropa, Marcin Kijak, Rafał Ordak. Wstęp na koncert jest wolny.


Na podst. Urząd Miejski w Grudziądzu