UM Grudziądz: Prezentacja Rocznika Grudziądzkiego XXXI
Zapomniane karty historii Grudziądza ożywają na nowo! Już w środę, zapraszamy do odkrycia tajemnic miasta podczas premierowej prezentacji 31. wydania Rocznika Grudziądzkiego.
  • Spotkanie z historią Grudziądza na prezentacji Rocznika.
  • Dr Paweł Nastrożny podzieli się wiedzą i pasją.
  • Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – warto skorzystać!
  • Organizatorzy zapraszają do siedziby SM na ul. Moniuszki 13.

Zapraszamy mieszkańców Grudziądza do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu, które pozwoli zagłębić się w bogate dzieje naszego miasta. Prezentacja najnowszego tomu Rocznika Grudziądzkiego to okazja do spotkania z ekspertami i miłośnikami lokalnej historii, a także do wzbogacenia własnej wiedzy o nieznane dotąd fakty.

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni przyjaznej dialogowi i wymianie myśli – siedziba SM na ul. Moniuszki 13 jest miejscem, które już niebawem stanie się areną dla bogatej prezentacji przygotowanej przez dra Pawła Nastrożnego. To właśnie on, jako prelegent, poprowadzi uczestników przez zakamarki przeszłości Grudziądza. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17:00, a jego otwarty charakter gwarantuje, że każdy chętny będzie miał szansę uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kolejna edycja Rocznika Grudziądzkiego jest wynikiem pracy Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Grudziądzu. Publikacja ta, będąca efektem wieloletnich badań, jest nie tylko cennym źródłem wiedzy dla badaczy, ale także intrygującą lekturą dla każdego, kto pragnie dowiedzieć się więcej o swoim mieście.

Warto więc zarezerwować sobie czas i dołączyć do grona tych, którzy pragną doświadczyć historii na żywo. Spotkanie z Rocznikiem Grudziądzkim to jak podróż w czasie, umożliwiająca spojrzenie na znane ulice i budowle z zupełnie innej perspektywy. Nie przegap tej okazji do wspólnego odkrywania przeszłości, która wciąż kryje niewyjaśnione zagadki i inspiruje do dalszych poszukiwań.


Opierając się na: UM Grudziądz