Ubezpieczenie od hejtu w internecie – chroń siebie i bliskich przed wirtualnymi zagrożeniami!Jeżeli naprawdę chcemy zadbać o bezpieczeństwo w dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie, zwykłe polisy mogą nie wystarczyć. Coraz więcej czasu spędzamy w przestrzeni wirtualnej, która oferuje nam niemal nieograniczone możliwości, ale potrafi stwarzać zagrożenia. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Hejt w internecie jest niestety zjawiskiem częstym, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej polis chroniących przed nim.

Czy internet jest bezpiecznym miejscem?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Internet tworzą użytkownicy, więc to od nich zależy to, czy jest bezpieczny. Osoby, które w świecie rzeczywistym nie odważyłyby się nikogo skrzywdzić, bywają bardziej śmiałe w sieci, ponieważ czują się anonimowe i bezkarne. Wiadomo, że hejt nie zaczął się wraz z powstaniem internetu – ludzie od dawna stosują mowę nienawiści.

Niestety w ostatnich latach coraz więcej osób doświadcza cyberprzemocy. Dużą liczbę poszkodowanych stanowią najmłodsi. Co więcej, badania instytutu NASK[1] pokazały, że rodzice nie są świadomi skali zjawiska. Dzieci doświadczają przemocy, a dorośli o tym nie wiedzą. Jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie? Ubezpieczenie od hejtu to rozwiązanie, które pomaga zminimalizować szkody powodowane przez niechciane treści obecne w sieci oraz załagodzić skutki doświadczonej krzywdy. Pozwala chronić pociechę, gdy chcemy aktywnie plus bezpiecznie korzystać z dobroci dostępu do tak nieograniczonej wiedzy, jaką daje nam internet.

Co to jest ubezpieczenie od hejtu w internecie?

Ubezpieczenie od hejtu w internecie to odpowiedź na nasilające się zjawisko cyberprzemocy. W razie, gdy Ty albo Twoje dziecko padniecie ofiarą hakerów lub innych nieuczciwych użytkowników, polisa pomoże zminimalizować skutki tych wrogich działań. Co obejmuje? Zazwyczaj w ramach ochrony spotkasz się ze zorganizowaniem oraz opłaceniem: pomocy prawnej, wsparcia specjalisty IT i spotkań z psychologiem.

Pomoc informatyka okaże się niezbędna dla tych, którzy sami nie mogą usunąć lub zabezpieczyć treści wrażliwych. Współpraca z prawnikiem umożliwi identyfikację sprawcy i ukaranie go. To ważne, ponieważ niereagowanie na mowę nienawiści jest cichym przyzwoleniem. Pomoc psychologiczna nie cofnie tego co się stało, ale pomoże Twojemu dziecku poradzić sobie z przeżytą traumą.

Spędzaj czas aktywnie i bezpieczenie nie tylko w internecie! Dowiedz się więcej na temat ubezpieczenia turystycznego dla aktywnych: https://aktywnieplus.pl/ubezpieczenie-turystyczne-dla-aktywnych/

Jakie oferty zazwyczaj zawierają ten rodzaj ochrony?

Najczęściej ubezpieczenie od hejtu w internecie występuje jako dodatek do indywidualnej polisy szkolnej NNW. Dzięki temu można w jednym miejscu zadbać całościowo o bezpieczeństwo dziecka. Cyberprzemoc wśród dzieci to problem trudny do rozwiązania. Gdy nauczyciele i pedagodzy widzą, że uczniowi ktoś dokucza, reagują. Natomiast sieć jest poza zasięgiem szkoły. Dlatego, aby zadbać o bezpieczeństwo w niej, trzeba skorzystać z pomocy zewnętrznej. Ubezpieczyciele wiedzą, że dzisiejsze życie społeczne toczy się w sieci, która nie zawsze jest przyjazna. Jeżeli dbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole, zastanów się, czy nie powinieneś zadbać o nie także w przestrzeni wirtualnej. Sprawdź dostępne na rynku oferty ubezpieczenia od hejtu w internecie!

[1] https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/4354,Co-rodzice-wiedza-o-aktywnosci-dzieci-w-sieci.html