Muzyka i zaduma w Bazylice - VI Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne z chórami

1 min czytania
Muzyka i zaduma w Bazylice - VI Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne z chórami

W Grudziądzu zaproszenie na wieczór refleksji i śpiewu: podczas uroczystości 22 listopada o godzinie 16:00 w Bazylice Mniejszej pw. św. Mikołaja Biskupa zabrzmią organy, chóry i szkolne zespoły. Wstęp wolny, a wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta miasta. To spotkanie łączy tradycję zaduszkową z lokalną edukacją muzyczną.

  • W Grudziądzu wspólne wykonania chórów i uczniów
  • VI Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne - organizacja i prowadzenie

W Grudziądzu wspólne wykonania chórów i uczniów

Na scenie bazyliki wystąpią zarówno doświadczeni muzycy, jak i młodzi wykonawcy. W programie znalazły się recitale organowe w wykonaniu Marka Mateckiego, pieśni w interpretacji Chóru The G Singers pod dyrekcją Aleksandry Drozdeckiej oraz Chóru Męskiego Echo prowadzonym przez Jerzego Cieślaka. W repertuarze pojawią się także prezentacje uczniów oraz Zespół Muzyki Rozrywkowej pod kierunkiem Tadeusza Linowskiego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

VI Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne - organizacja i prowadzenie

Organizatorami wydarzenia są Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, ks. kanonik Dariusz Kunicki i dyrekcja szkoły muzycznej reprezentowana przez Leszka Orłowskiego. Całość poprowadzi Tomasz Jurek, a patronat nad koncertem objął Urząd Miejski w Grudziądzu. Wstęp na koncert jest bezpłatny, co ma ułatwić udział szerokiemu gronu słuchaczy zainteresowanych muzyką i zadumą.

Źródło informacji: Urząd Miejski w Grudziądzu.

na podstawie: Urząd Miejski.

Autor: krystian