Wraz z początkiem tygodnia rozpoczął się remont ulicy Rybackiej. Wykonawca ma rok czasu, by dokonać przebudowy ulicy na całym jej odcinku.
Pierwsze prace rozbiórkowe prowadzone są aktualnie na odcinku od skrzyżowania z al. 23 Stycznia do wysokości nieruchomości znajdujących się przy Rybackiej 13. Ten fragment drogi jest całkowicie wyłączony z ruchu, w pozostałej części ulicy odbywa się normalnie. Szerzej o zmianach w organizacji ruchu pisaliśmy tutaj.
 
W ramach inwestycji przebudowana zostanie cała ulica, która zyska charakter jednokierunkowy. Będzie nowa nawierzchnia jezdni oraz chodników, powstanie także ścieżka rowerowa. Od strony południowej połączy się ona z istniejącą ścieżką przy rondzie Jana Sikorskiego, z kolei od strony północnej z istniejącą tam ścieżką rowerową. Dodatkowo, przebudowany zostanie mur oporowy znajdujący się po zachodniej stronie ulicy Rybackiej.
 
- To świetna wiadomość, ponieważ mieszkańcy bardzo długo czekali na realizację tej inwestycji - przyznaje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. - Cieszę się, że kolejna ważna ulica zostanie przebudowana. To kolejna drogowa inwestycja, jaką rozpoczęliśmy w ostatnich tygodniach, a przecież w planach mamy następne.
 
Wartość inwestycji to 5 086 050 złotych. Miasto uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg w kwocie 2 722 500 złotych.


Karol Piernicki
Rzecznik Prasowy