Policja Grudziądz: Ku przestrodze Niewłaściwe zachowania pieszych”
Jak często winę za wypadek ponosi kierowca? Jak często sam pieszy nie dba o swoje bezpieczeństwo przechodząc w miejscach niedozwolonych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej czy wpatrzony w ekran telefonu wchodzi wprost pod nadjeżdżający samochód? Odpowiedzi na te pytania z pewnością nasuną się same, po obejrzeniu negatywnych zachowań właśnie tej grupy użytkowników dróg, które zarejestrował policyjny dron.
Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w tracie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Kierowca może liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, czy choćby karoserię samochodu. W wielu przypadkach bezpieczeństwo pieszego zależy w dużej mierze od niego samego. Niestety często sami piesi stwarzają ryzykowne sytuacje między innymi przechodząc w miejscach niedozwolonych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej czy korzystając z telefonu komórkowego wchodzą wprost pod nadjeżdżający samochód.
Aby poprawić bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego, policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego cyklicznie prowadzą działania pn.: Bezpieczny pieszy”. Podczas jednej z ostatnich akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy skoncentrowali się na obserwacji właśnie tej grupy użytkowników dróg i eliminowaniu ich nieprawidłowych, a także niebezpiecznych zachowań.
Ku przestrodze przedstawiamy spot profilaktyczny pn.: Niewłaściwe zachowania pieszych”, apelując o rozwagę, o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla naszego bezpieczeństwa.
__Film https://youtu.be/Z3u_JZ1CZew
Komendant Miejski Policji w Grudziądzu,
grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb2/informacje/wiadomosci/133741,Ku-przestrodze-Niewlasciwe-zachowania-pieszych.html
Ostatnie Artykuły

Grudziądzanie mogą wskazać swojego dzielnicowego w ogólnopolskim plebiscycie

Elegancja bez przesady – jak zachować balans w stylizacjach

Niewinne żarty w sieci mogą skończyć się odpowiedzialnością nawet dla nieletnich
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Grudziądz 26:34. Goście z Grudziądza potwierdzili formę](/images/mecz/thumbnails/skf-kpr-sparta-oborniki-mks-grudziadz-28032026-2634.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Grudziądz 26:34. Goście z Grudziądza potwierdzili formę

W Marinie młodzi zadają Polsce niewygodne pytanie o własną przyszłość

Poznań w jednym dniu – od pancernych maszyn po Ostrów Tumski

Brawura na drodze dostała surowsze paragrafy, a młodzi kierowcy nowe warunki
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Olimpia Grudziądz – ŁKS Łódź II 2:0. Wicelider wraca do gry na stadionie przy Malinowskiego](/images/mecz/thumbnails/olimpia-grudziadz-lks-lodz-ii-27032026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Olimpia Grudziądz – ŁKS Łódź II 2:0. Wicelider wraca do gry na stadionie przy Malinowskiego

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

W Grudziądzu znów spotkają się organizacje, by łączyć siły nad kawą

Motocyklowa parada stała się tłem dla ważnego apelu o rodziny zastępcze

Jedno spojrzenie w telefon i pieszy sam wchodzi w pułapkę drogi

Grudziądzka scena odda głos młodym aktorom i rozda 1000 zł

