Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg cieszący się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Zanim jednak zdecydujemy się mu poddać, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na jego temat.

Czy keratynowe prostowanie włosów jest dla każdego?

Keratynowe prostowanie włosów wydaje się być receptą na zniszczone i puszące się kosmyki. To prawda, że zabieg ten może stanowić dobre rozwiązanie dla kobiet, których kosmyki źle się układają. Niestety, z keratynowego prostowania włosów nie mogą korzystać wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Zabieg ten z całą pewnością nie będzie pomocny dla osób, które posiadają mocno zniszczone włosy. Może on długofalowo pogorszyć ich kondycję. Dobrze byłoby więc, gdyby przed planowanym zabiegiem, fryzjer dokładnie obejrzał kosmyki i ocenił to, w jakim są stanie. Jeżeli okaże się, że włosy są zbyt zniszczone, aby można było wykonać zabieg keratynowego prostowania, być może zasadne będzie przeprowadzenie zabiegu polerowania. Bardzo prawdopodobne jest także to, że fryzjer zaproponuje nam jakiś dogłębnie odżywiający zabieg.

Jak keratyna działa na włosy? Jak wyglądają włosy po keratynie?

Zanim udamy się na zabieg keratynowego prostowania, należałoby dowiedzieć się, w jaki sposób keratyna działa na włosy. Otóż okazuje się, że keratyna jest białkiem, które stanowi podstawowy budulec naszych kosmyków. Z tego właśnie względu, wywiera ona korzystny wpływ na włosy, którym tego składnika brakuje. Keratynowe prostowanie pozwala przede wszystkim na dogłębne nawilżenie włosów i ich regenerację. Dzięki temu zabiegowi możliwe staje się również domknięcie łusek włosa, przez co można pozbyć się uciążliwego efektu puszenia. Keratynowe prostowanie ochrania także włosy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Bezpośrednio po zabiegu kosmyki są wygładzone i pełne zdrowego blasku. W dotyku są niezwykle przyjemne i nie sprawiają wrażenia przesuszonych.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Aby można było cieszyć się pełnią efektów wynikających z keratynowego prostowania, należy postępować po zabiegu we właściwy sposób. Przede wszystkim, nie powinno się myć włosów bezpośrednio po keratynowym prostowaniu. Najlepiej zrobić to mniej więcej po 4 godzinach od keratynowego prostowania, ale nie później niż po 24. Ważne jest spanie na plecach, aby uniknąć uszkodzenia kosmyków. Bardzo istotne jest również to, aby włosy nie były wiązane przy pomocy mokrej gumki. Przez kilka dni najlepiej byłoby w ogóle ich nie wiązać. Niesamowicie ważne jest także używanie odpowiednio dobranych kosmetyków do pielęgnacji. Powinny być one dedykowane właśnie włosom po keratynowym prostowaniu. Najlepiej poradzić się swojego fryzjera w kwestii tego, jakie odżywki i szampony będą najlepsze. Jeżeli nie będziemy przestrzegać zaleceń fryzjera, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że kondycja naszych kosmyków nie będzie zadowalająca. Może to zniechęcić nas do keratynowego prostowania włosów w przyszłości, a szkoda. Zabieg przeprowadzony we właściwy sposób może bowiem przynieść nam sporo korzyści.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Moja-Uroda.pl