Nowoczesna listwa przysufitowa

Listwy przysufitowe to innowacyjne i wszechstronne elementy sztukaterii wewnętrznej, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach każdego domu. Niezwykle praktyczna dekoracja jest świetnym rozwiązaniem na dodanie nowoczesnego akcentu do salonów, sypialni czy dziecięcego pokoiku. Skutecznie będzie chronić ściany na łączeniu z sufitem przed uszkodzeniami, maskując jednocześnie wszelkie znajdujące się tam nierówności i luki.

Dzięki eleganckiemu wzornictwu i różnym rozmiarom, listwa sufitowa jest uniwersalnym komponentem, który dostosuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Będzie stanowić atrakcyjny element wykończeniowy we wszystkich współczesnych stylach architektonicznych, a także znajdzie się dla niej miejsce we wnętrzach urządzonych klasycznie.

Listwy sufitowe wykonane są przeważnie z wysokiej jakości trwałego tworzywa sztucznego - styropianu. Materiał charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, stąd coraz częściej listwy przysufitowe ozdabiają budynki przeznaczone do publicznego użytku. W tych miejscach, tak samo jak w kuchni i łazience, najlepszym sposobem będzie jednak zastosowanie listwy wykonanej z poliuretanu. Wyróżniają się one nie tylko duża tolerancją na obicia czy otarcia, ale także brakiem reakcji na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Listwy przysufitowe z poliuretanu będą wyglądać stylowo przez cały czas i nie wymagają specjalistycznej konserwacji.

Listwa sufitowa została stworzona z myślą o tych, którzy lubią eksperymentować z kolorami. Produkt występuje w białej barwie ale można go bez przeszkód pomalować farbą do wnętrz i dostosować do wizualnych potrzeb estetycznych.

Co do montażu, listwy przysufitowe są bardzo lekkie, dzięki czemu instalacja przebiega bezproblemowo. Odbywa się za pomocą dedykowanego kleju. Listwę następnie mocujemy na łączeniu ściany z sufitem. Odpowiednio dopasowana do wnętrza, stworzy z nim spójna i estetyczną całość oraz będzie stanowić atrakcyjny dodatek na długie lata.