W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Mniszku odbywały się wczoraj warsztaty z mistrzami lekkiej atletyki. Impreza objęta została patronatem prezydenta Grudziądza.

 


Wydarzenie zorganizowano z myślą o dzieciach z klas 4-6 grudziądzkich szkół podstawowych (plakat dostępny jest tutaj). Obejmowało ono wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego, prowadzone przez mistrzów lekkiej atletyki: Sebastiana Chmarę – wieloboistę, halowego mistrza świata oraz Pawła Januszewskiego – złotego medalistę mistrzostw Europy w Budapeszcie w biegu na 400 m przez płotki. Mistrzowie królowej sportu zapoznawali uczniów z historią lekkiej atletyki oraz z największymi współczesnymi wydarzeniami lekkoatletycznymi. W części sportowej, którą rozpoczął apel olimpijski, ślubowanie sportowców oraz zapalenie znicza olimpijskiego, dzieci ćwiczyły wraz z mistrzami. Uczniowie grudziądzkich szkół mogli też spróbować swoich sił m.in. w rzucie oszczepem piankowym, w biegu przez płotki czy w skoku wzwyż. Z kolei w rywalizacji sztafet reprezentacje szkół wzięły udział w biegu sztafetowym na dystansie 200 m.

Zajęcia wychowania fizycznego, podobnie jak każde zawody, zakończyła ceremonia dekoracji. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkowy medal. Pierwsze miejsce w sztafecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 8.


Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne


fot. Paulina Sternicka