Do 30 listopada br. grudziądzcy artyści mogą składać wnioski o przyznanie stypendium Miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki na I półrocze oraz na cały rok 2023. Stypendia mogą zostać przeznaczone na realizację projektów artystycznych, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury i sztuki oraz edukację artystyczną.

 


W przypadku stypendiów półrocznych realizacja przyznanego stypendium musi mieć miejsce w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 r., natomiast w przypadku stypendiów całorocznych musi nastąpić do 31 grudnia 2023 r. Pula środków na stypendia przeznaczona do podziału w 2023 r. wynosi 30.000 zł.

Szczegółowe warunki, tryb przyznawania i pozbawiania zostały określone w Uchwale Nr XXII/11/12 Rady Miejskiej Grudziądza z 22 lutego 2012 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania i pozbawiania stypendium w dziedzinie kultury i sztuki, która dostępna jest tutaj.

Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej.

Dokumenty w formie papierowej należy składać w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu przy ul. Wybickiego 38-40 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Grudziądzu, Wydział Kultury i Sportu, ul. Ratuszowa 1, 86-300 Grudziądz.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu, w Wydziale Kultury i Sportu, ul. Wybickiego 38-40, tel. 564510474  lub mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zarazem informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków o stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami, które będą realizowane w 2023 roku. Wsparcie uzyskać mogą osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Nabór wniosków na stypendium roczne (styczeń-grudzień) lub półroczne (styczeń-czerwiec) potrwa od 15 listopada do 15 grudnia 2022 r.

Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z zasadami i trybem przyznawania stypendiów. Informacje na ten temat dostępne są tutaj.

Miejscem składania wniosków jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

Uzyskanie dodatkowych informacji możliwe jest w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Św. Jana 1/3, tel. 883 359 313 lub mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne