Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Nowy łącznik pomiędzy rondem im. J. Błachnio a Drogą Mazowiecką otwarty. W ramach inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Miejskich przebudowano także fragment Drogi Mazowieckiej.Oficjalne otwarcie nowej drogi nastąpiło dzisiaj, 2 grudnia. Powstanie łącznika spowodowało przede wszystkim bezpośrednie połączenie położonych w pobliżu terenów inwestycyjnych z węzłem autostradowym. Ma to więc duże znaczenie dla rozwoju naszego miasta.

– To bardzo ważna inwestycja, wyczekiwana przez inwestorów, ponieważ udrażnia kolejnych 15 hektarów atrakcyjnych terenów pod inwestycje – tłumaczy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – W tej chwili te tereny należą do KOWR-u, jednak – z informacji, jakie mam z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – do końca stycznia tereny te mają być zakupione właśnie przez strefę.

Zainteresowanie gruntem, jak przekonuje prezydent, jest duże.

– To kolejne miejsca pracy dla grudziądzan oraz możliwe wpływu podatkowe do kasy miasta – dodaje Maciej Glamowski.

Prace zakończyły się w terminie. W ramach inwestycji wybudowany kilkusetmetrowy odcinek zupełnie nowej drogi. Ale nie tylko.

– Przebudowany został też odcinek Drogi Mazowieckiej, który od lat był w bardzo opłakanym stanie – wyjaśnia Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu. – Cała długość przebudowanej drogi to około kilometr. Realizacja zadania przebiegła dość sprawnie, dotrzymaliśmy terminów. Wszystko wykonane jest w nowych standardach: oświetlenie LED, nowa kanalizacja deszczowa, jest też ścieżka rowerowa. Będzie to zatem fragment nie tylko istotny z punktu widzenia inwestorów, ale i mieszkańców tej części miasta.

Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 4,5 miliona złotych. Dofinansowanie w kwocie 700 tysięcy złotych pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.


Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy