W związku ze wzrostem zakażeń rząd wprowadził zmiany w obostrzeniach na terenie Polski.

 

Od 1 grudnia br. (środa) na terenie naszego kraju obowiązują zmienione obostrzenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem.

Najważniejsze zmiany dotyczą:

  1. Podczas zgromadzeń i uroczystości limit osób zostaje zmniejszony ze 150 do 100 osób. Obostrzenia obejmują m. in. spotkania, stypy, dyskoteki.
  2. Imprezy sportowe na świeżym powietrzu mogą gromadzić 250 osób.
  3. Obłożenie uczestnictwa w miejscach publicznych: limit z 75% zmienia się na 50%. Dotyczy instytucji kultury, lokali gastronomicznych, hoteli, kościołów.
  4. Zmianie uległa też liczba osób w konkretnych obiektach: galerie handlowe, kluby fitness, siłownie. Wcześniej limit wynosił 10 mkw na 1 osobę w pomieszczeniu, od dziś jest to 15 mkw na osobę.

 Źródło zdjęcia: MZ

 

Szczegóły dotyczące dostępne są w poniższym akcie prawnym:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Ponadto od dnia wczorajszego (30 listopada 2021 r.) obowiązuje zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów nie mogą być zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

 

Źródło zdjęcia: MZ

 

Szczegóły dotyczące wskazanych lotów dostępne są w poniższym akcie prawnym:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.