Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach powiatu grudziądzkiego.

Wczoraj (21.10.2021 r.) w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów,  którzy są szczególnie narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia podczas zdarzeń. Mundurowi ujawnili 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych i rowerzystów. Głównymi „grzechami” kierujących są  nadal: omijanie i wyprzedzanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych, przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom. Ponadto mundurowi zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu oraz cztery dowody rejestracyjne.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

podkom. Robert Szablewski