Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W Grudziądzu powstał punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu.

 


W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Nieruchomościami powstał gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze. Dotacje z programu realizowane są przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i przyznawane będą zarówno poprzez złożenie wniosku w punkcie w Grudziądzu, jak i bezpośrednio w siedzibie Funduszu.

Punkt konsultacyjny ma pomóc mieszkańcom Grudziądza w aplikowaniu o dofinansowanie lub pożyczkę w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Miejsce to jest realizacją zawartego porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu a Urzędem Miejskim w Grudziądzu.

Punkt czynny jest w poniedziałki, środy i czwartki od 8.00 do 13.00 oraz we wtorki od 10.00 do 16.00. W siedzibie MPGN przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 5/7 można uzyskać informacje w zakresie warunków skorzystania z projektu, przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami przyjętej przez sejmik województwa kujawsko-pomorskiego uchwały z czerwca 2019 roku miasta naszego regionu mają stać się wolne od węgla do 2028 roku. To samo założenie w swój program wpisało Ministerstwo Klimatu określając datę graniczną do 2030 roku. Dlatego prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zorganizował punkt konsultacyjny, by ułatwić mieszkańcom starania w walce o czyste powietrze.


Biuro Prasowe i Medialne