Kujawsko-pomorska grupa „Speed” została powołana w celu reagowania na szczególnie niebezpieczne zachowania kierujących na drogach województwa. W trakcie służby funkcjonariusze ruchu drogowego spotykają się z wieloma groźnymi sytuacjami, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na każdą z nich reagują, dyscyplinując kierowców, którzy ignorują obowiązujące przepisy. Policjanci pełniący służbę w ramach grudziądzkiej grupy „Speed” wyeliminowali z ruchu dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden z nich pędził o wiele za szybko w obszarze zabudowanym, a drugi wsiadł na motorower po alkoholu.

Policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” każdego dnia intensywnie pracują, aby było bezpiecznie i kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów.  Kierowcy którzy tego nie robią, ponoszą surowe konsekwencje. Prędkość i stan trzeźwości kierujących są pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drodze.

Wczoraj (15.09.21) funkcjonariusze zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy 41-letniemu kierującemu renault, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 65 km/h. Na kierowcę mundurowi nałożyli mandat i punkty karne.

Dalsze działania policjantów doprowadziły do zatrzymania na ulicy Lipowej w Grudziądzu 52-letniego kierującego motorowerem junak. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na styl jego jazdy. Zachowanie kierującego wskazywało, że może być nietrzeźwy. Dlatego mundurowi zatrzymali go do kontroli. Już w czasie krótkiej rozmowy policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem wskazało, że w jego organizmie jest ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że skrajnie nieodpowiedzialny 52-latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz jego zachowanie oceni sąd. Grozi mu grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętaj!

Każde Twoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może skończyć się czyjąś śmiercią bądź ciężkim kalectwem.  

podkom. Robert Szablewski