Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W środę (28.07.2021) od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 94 kierowców dopuściło się różnych wykroczeń, w tym aż 72 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Jeden kierowca stracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanych.

15 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które odbyły się w środę 28 lipca. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały środowy dzień.

Policjanci skontrolowali 111 pojazdów. Mundurowi ujawnili 94 wykroczenia z czego 72 to przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety przekroczenia prędkości głównie kierowcy popełniają w obszarze zabudowanym, gdzie co kawałek występują przejścia dla pieszych. To duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W jednym przypadku kierowca, który wcześniej zjechał z autostrady na grudziądzką trasę średnicową poruszał się z prędkością 144 km/h na odcinku drogi objętej obszarem zabudowanym o odcinkowym podwyższeniu prędkości do 80 km/h. Jadąc ulicą Peszkowskiego w tym samym czasie wyprzedzał inne pojazdy na zakazie. 50 letni kierowca volkswagena został ukarany dwoma mandatami karnymi. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. 

mł. asp. Łukasz Kowalczyk