Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm grudziądzanom, którzy naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariusza. Policjant w czasie wolnym od służby, zainterweniował w stosunku do dwóch awanturujących się mężczyzn w jednym ze sklepów na osiedlu Rządz. Mężczyźni zaatakowali policjanta. Oboje usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności.

Cała sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusz będący poza służbą zainterweniował w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy wszczęli awanturę w jednym ze sklepów na osiedlu Rządz. W trakcie interwencji 47 i 45-letni mężczyzna zaatakowali policjanta. Funkcjonariusz obezwładnił najbardziej agresywnego i oczekiwał na przyjazd patrolu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 45-latek z uwagi na stan zdrowia został przewieziony do szpitala na badania lekarskie, a 47-latek do policyjnej celi.

Obaj grudziądzanie usłyszeli zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariusza. Ponadto prokurator wobec dwóch podejrzanych zastosował dozór i poręczenie majątkowe. 45 i 47-latkowi grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.     

podkom. Robert Szablewski