Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Dziś, 4 maja, rozpoczęły się tegoroczne matury. W Grudziądzu do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 1,2 tysiąca uczniów.

Nieco ponad 900 z nich to tegoroczni maturzyści, z kolei niespełna 300 osób to absolwenci z poprzednich lat, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu w roku bieżącym.

Pełen wykaz liczbowy wraz z podziałem na konkretne placówki znajduje się tutaj.

Tegoroczne matury odbywają się we wcześniej zaplanowanym terminie, ale w reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Rozpoczęły się 4 maja przedpołudniowym egzaminem z języka polskiego. Dzień później do południa maturzyści mierzyć się będą z królową nauk, czyli matematyką, a w czwartek 6 maja w tym samym terminie z językiem angielskim.

Maraton maturalny potrwa do 20 maja. Z pełnym harmonogramem egzaminów można zapoznać się tutaj.

– Bez wątpienia matura to jeden z najważniejszych egzaminów w naszym życiu. Od tego, jak się spiszemy podczas egzaminu dojrzałości, w dużej mierze zależy nasza przyszłość – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

– Wszystkim maturzystom życzę powodzenia podczas egzaminów, wiary we własne umiejętności oraz przysłowiowego połamania pióra.


Karol Piernicki

Biuro Prasowe i Medialne