Wirtualne biuro to udogodnienie dla nowoczesnych przedsiębiorców, które zyskuje coraz większe grono zwolenników. Rozwiązanie to jest z roku na rok rozszerzane o kolejne usługi, dzięki czemu klient zyskuje nie tylko adres dla swojej firmy, ale też pomoc w obsłudze biurowej, czy księgowości.

Klienci wirtualnych biur

Koncepcja wirtualnego biura powstała, jako propozycja dla osób pracujących zdalnie i freelancerów. Przedsiębiorcy Ci mogą pracować w dowolnym miejscu, rejestrując firmę potrzebują jednak podać konkretny adres. Jeśli ktoś nie posiada własnego mieszkania, lub nie chce w nim rejestrować firmy, a wynajmowanie dodatkowego biura jest nieopłacalne, może skorzystać z usług e- biura. Oprócz freelancerów wsparciem wirtualnych biur posiłkują się coraz częściej sklepy internetowe, agencje marketingowe, firmy szkoleniowe i rekrutacyjne, a nawet początkujące kancelarie prawne i biura podatkowe. Na stronie wirtualne-biura.com znajdziesz katalog, gdzie prezentowane są oferty wirtualnego biura dla największych miast Polski.

Korzyści jakie oferuje wirtualne biuro

Podstawową zaletą wirtualnego biura jest możliwość zarejestrowania działalności. Dzięki temu zyskuje się realny adres firmy, pod który wysyłana będzie korespondencja firmowa. Dodatkowo adres ten umieszczony może być na wizytówkach i ulotkach, dzięki czemu wyglądają one na bardziej profesjonalne. Ponadto, im lepsza lokalizacja biura, tym bardziej przedsiębiorca zyskuje w oczach klientów. Dla początkujących właścicieli firm to szansa na udany start w biznesie, bez ponoszenia dużych kosztów.

Współcześnie wirtualne biura często udostępniają nie tylko adres, ale też dodatkowe usługi. Podstawową opcją, która zawsze powinna znaleźć się w pakiecie, jest odbieranie korespondencji i informowanie o jej nadejściu adresata. W niektórych biurach możliwe jest też skanowanie korespondencji i przesyłanie jej mailem.

Wirtualne biuro - innowacyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Korzystanie z usług wirtualnego biura można też rozszerzyć o zlecenie prac biurowych. Pracownicy biura wirtualnego mogą więc zająć się odbieraniem telefonów i maili, przechowywaniem dokumentów, udzielić wsparcia w dziedzinie informatyki, księgowości, tworzenia biznesplanów, a nawet doradztwem prawnym. Część biur zajmuje się też kwestiami technicznymi, czyli skanowaniem, drukowaniem i bindowaniem dokumentów, a także wyrabianiem pieczątek i wizytówek.

Wirtualne biuro Wrocław czy też w innych miejscowościach może jednocześnie zyskać bardziej realny charakter. Dzieje się tak w przypadku biur wynajmujących jednocześnie biurka do pracy w ramach coworkingu, albo sale konferencyjne do organizacji szkoleń i spotkań z klientami. Tak zaawansowane usługi gwarantują najwyższą jakość usług i poprawiają wizerunek freelancera. Zamiast zapraszać klienta na spotkanie we własnym mieszkaniu, czy restauracji, przedsiębiorca dostaje do dyspozycji profesjonalnie wyglądające pomieszczenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro?

Nawet, jeśli wirtualne biuro ma być jedynie adresem potrzebnym do zarejestrowania działalności gospodarczej i obsługi korespondencji, warto sprawdzić, w jakiej lokalizacji się znajduje i jak się prezentuje pomieszczenie. Dla klientów bardziej wiarygodna będzie firma mająca siedzibę w nowoczesnym biurowcu niż w zniszczonej kamienicy.

Wiarygodność i profesjonalizm wirtualnego biura jest ważny także z innego powodu. W sytuacji, gdy biuro nagle zakończyłoby działalność, konieczna jest zmiana siedziby firmy w dokumentacji, wizytówkach, ulotkach, urzędach. To wszystko generuje duże koszty i może negatywnie wpływać na wizerunek.

Podsumowując, wirtualne biuro to świetne i niedrogie rozwiązanie dla freelancerów i młodych przedsiębiorców. Trzeba jednak wybrać odpowiedniego usługodawcę i określić zakres usług, z jakich che się skorzystać.