Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Grudziądzkie Wieczory Muzyczne to propozycja koncertów przygotowana przez młodego, utalentowanego akordeonisty z Grudziądza. Muzyk otrzymał w tym roku stypendium w dziedzinie kultury i sztuki na realizację tego wydarzenia.

 Sierpniowe dni umilą mieszkańcom koncerty w ramach Grudziądzkich Wieczorów Muzycznych. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest młody akordeonista Paweł Wiśniewski, który otrzymał stypendium artystyczne prezydenta Grudziądza. Wsparcie w wysokości 2.300 złotych przeznaczył na zorganizowanie cyklu koncertów z udziałem grudziądzkich muzyków. Na muzealnym i ratuszowym dziedzińcu oraz w zielonej scenerii ogrodu Biblioteki Miejskiej, wybrzmią instrumenty m.in. smyczkowe oraz dęte.

Artysta z zaproszonymi do projektu muzykami zabierze słuchaczy w podróż po Słowiańszczyźnie, Francji i Argentynie. Podczas pierwszego koncertu zaplanowano m.in. rosyjskie romanse czy energiczne, bałkańskie melodie. Nie zabraknie również polskiej, przedwojennej muzyki filmowej. Kolejne wydarzenie przeniesie nas na paryskie ulice. Francuska muzyka kojarzy się wielu osobom głównie z przyjemnymi dźwiękami akordeonu, jednak w połączeniu z tradycyjnym jazzem młodzi muzycy stworzą coś naprawdę wyjątkowego. Ostatni koncert poświęcony zostanie najbardziej ekspresyjnemu tańcowi jakim jest tango.


02.08.2020 g.19:00, Dziedziniec Muzeum im. ks. dr. W. Łęgi w Grudziądzu

„Muzyczna podróż po Słowiańszczyźnie”

Paweł Wiśniewski – akordeon

Mateusz Szwankowski – klarnet

Michał Hajduczenia – śpiew, kontrabas

07.08.2020 g. 19:00, Dziedziniec Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

„Jazz z francuską nutą”

Paweł Wiśniewski – akordeon

Zuzanna Skowron – śpiew, skrzypce

Szymon Wiciński – kontrabas

14.08.2020 g. 19:00, Ogród Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego

„Skrzypce idą w tango”

Paweł Wiśniewski – akordeon

Jan Szczypiorski –skrzypce

Michał Hajduczenia – kontrabas

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, jednak każdego uczestnika obowiązuje nakaz zasłonięcia ust i nosa. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 w każdym z wydarzeń będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 słuchaczy.

Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Za współorganizację odpowiedzialni są Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Centrum Kultury Teatr.


KOMUNIKAT W JĘZYKU MIGOWYM
 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne