Ograniczenie ruchu na wiadukcie przy ul. Hallera - zakaz dla pojazdów powyżej 3,5 t

Na wiadukcie w ciągu ul. gen. Józefa Hallera w Grudziądzu od 5 listopada wprowadzono ograniczenia — na lewym pasie w kierunku Centrum nie mogą poruszać się pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 t. Decyzję podjęto po ekspertyzie stanu konstrukcji; prawy pas pozostaje dostępny dla ruchu. Kierowcy cięższych samochodów są proszeni o korzystanie z tras alternatywnych.
- Wiadukt w ciągu ul. gen. Józefa Hallera
- Informacje praktyczne dla kierowców i kontakt
Wiadukt w ciągu ul. gen. Józefa Hallera
Ekspertyza ustroju nośnego drogi wojewódzkiej nr 534 wykazała pogorszenie stanu skrajnych dźwigarów nad ul. Droga Łąkowa — na odcinku w kierunku od ul. gen. Tadeusza Bora‑Komorowskiego do Centrum. W efekcie od 5 listopada na lewym pasie jezdni w kierunku Centrum obowiązuje zakaz dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Prawy pas ruchu pozostaje czynny bez zmian, a ograniczenie będzie obowiązywać do przeprowadzenia doraźnej naprawy ustroju nośnego.
Informacje praktyczne dla kierowców i kontakt
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu, Sekcja Inżynierii Ruchu, zaleca wybór objazdów omijających rejon wiaduktu dla pojazdów cięższych niż 3,5 t. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekcji Inżynierii Ruchu ZDM: ul. Ludwika Waryńskiego 34A, tel. 56 66 30 823, e‑mail [email protected]. Informację opublikował Urząd Miejski w Grudziądzu.
na podstawie: Urząd Miejski w Grudziądzu.
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Uczeń z Grudziądza wszedł na podium olimpiady i trafił w problem miasta

W Grudziądzu uhonorowano pary z ponad półwieczem wspólnego życia

C–BOOL zagra na Jarmarku Spichrzowym. To ma być mocny piątkowy finał

Seniorzy zbadają wzrok za darmo. W Grudziądzu rusza ważna akcja

Alkogogle przy galerii pokazały, jak alkohol psuje każdy ruch za kierownicą

W Grudziądzu zamknęli akcję o psach - dzieci usłyszały jedną ważną zasadę

W Grudziądzu ruszył nowy punkt paszportowy. Koniec z wyjazdem do innego miasta

Tuk-tukiem przez Kambodżę - Grudziądz usłyszy o podróży poza szlakiem

Turniej BRD nabiera tempa - młodzi walczą już o finał w Koronowie i Żarnowcu

W Grudziądzu policjanci rozłożyli oszustwa na czynniki pierwsze
![[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – Warmia Energa Olsztyn 34:36 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – zacięte granie w Grudziądzu, punkty dla gości](/images/mecz/mks-grudziadz-warmia-energa-olsztyn-19042026-3436-2.webp)
