Środy z KSeF w Grudziądzu - bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców przed obowiązkiem e-faktur

2 min czytania
Środy z KSeF w Grudziądzu - bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców przed obowiązkiem e-faktur

Masz firmę w Grudziądzu i wystawiasz faktury? Skorzystaj z serii bezpłatnych spotkań Środy z KSeF, by bezstresowo przejść na e-faktury przed wejściem obowiązku.

  • Grudziądz przygotuj się na KSeF już tej jesieni
  • Skorzystaj z modułów i naucz się praktycznie obsługi systemu
  • Zaplanuj udział i wybierz narzędzia dla swojej firmy

Grudziądz przygotuj się na KSeF już tej jesieni

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła cykl szkoleniowy Środy z KSeF prowadzony przez pracowników Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy oraz urzędy skarbowe. Spotkania odbywają się w formule online i stacjonarnej i potrwają do połowy grudnia 2025 roku. To kontynuacja letnich briefingów o KSeF, w których wzięło udział ponad 60 tys. przedsiębiorców.

Warto pamiętać o terminach wprowadzania obowiązku: od 1 lutego 2026 roku faktury w Krajowym Systemie e-Faktur będą obowiązkowe dla firm, które miały w 2024 roku sprzedaż brutto powyżej 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 roku – dla pozostałych przedsiębiorców.

Skorzystaj z modułów i naucz się praktycznie obsługi systemu

Szkolenia zostały podzielone na bloki tematyczne, więc można wybrać te sesje, które najlepiej odpowiadają potrzebom firmy. Program obejmuje m.in.:

  • Moduł I – podstawy KSeF (spotkanie online 24.09.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł II – uwierzytelnienie i nadawanie uprawnień (01.10.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł III – wystawianie i odbieranie faktur (22.10.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł IV – certyfikaty i uprawnienia MCU (29.10.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł V – obsługa przez jednostki samorządu, grupy VAT i rolników ryczałtowych (12.11.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł VI – Aplikacja Mobilna KSeF (19.11.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł VII – Aplikacja Podatnika KSeF (03.12.2025 godz. 10–12 i 15–17),
  • Moduł VIII – e-mikrofirma powiązana z KSeF i dodatkowe funkcje (10.12.2025 godz. 10–12 i 15–17).

Podczas zajęć eksperci pokażą praktyczne kroki: jak uwierzytelnić się w systemie, jak nadać uprawnienia współpracownikom, jak wystawiać i odbierać faktury oraz jak postępować w sytuacjach niedostępności KSeF.

Zaplanuj udział i wybierz narzędzia dla swojej firmy

Organizatorzy przypominają, że dostępne są też bezpłatne aplikacje wspierające integrację z KSeF, w tym aplikacja mobilna oraz aplikacja dla podatnika. To szczególnie przydatne dla przedsiębiorców, którzy nie korzystają na co dzień z programów księgowych. Ulotki i plakaty informacyjne zostały przygotowane przez Izbę Administracji Skarbową w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje o terminach i sposobach uczestnictwa są publikowane przez Izbę Administracji Skarbowej w Bydgoszczy oraz przez urzędy skarbowe województwa. Jeśli chcesz być gotowy na e-faktury przed obowiązkiem – warto wybrać odpowiednie moduły już teraz.

na podstawie: Urząd Miejski.

Autor: krystian