Straż Miejska odholowała cztery porzucone pojazdy w Grudziądzu

We wtorek 12 sierpnia 2025 r. miejskie ulice zrobiły się trochę luźniejsze — straż miejska wydała rozkaz usunięcia czterech porzuconych samochodów, które blokowały miejsca parkingowe i stwarzały zagrożenie. Pojazdy trafiły na wyznaczony parking, a służby zapowiadają kontynuację akcji i apelują do właścicieli o samodzielne usunięcie „wraków”, by uniknąć dodatkowych kosztów.
- Straż Miejska Grudziądz działa teraz — odblokuj miejsce w swoim sąsiedztwie
- Sprawdź, jak działa Zespół Zadaniowy i dlaczego to ważne dla Grudziądza
Straż Miejska Grudziądz działa teraz — odblokuj miejsce w swoim sąsiedztwie
DATA: 12 sierpnia 2025 r. — tego dnia funkcjonariusze Straży Miejskiej wydali dyspozycję odholowania czterech pojazdów, które na podstawie stanu technicznego i lokalizacji zostały uznane za porzucone.
Akcja miała na celu nie tylko udrożnienie parkingów, ale też ograniczenie zagrożeń związanych z pozostawionymi na ulicy, nieużywanymi samochodami. Pojazdy zostały przewiezione i zabezpieczone na wyznaczonym parkingu miejskim.
Sprawdź, jak działa Zespół Zadaniowy i dlaczego to ważne dla Grudziądza
Działania odholowawcze są częścią szerszej inicjatywy prowadzonej przez Straż Miejską w ramach funkcjonowania Zespołu Zadaniowego ds. wypracowania rozwiązań mających na celu likwidację lub ograniczenie bohomazów na terenie gminy‑miasto Grudziądz. Zespół koncentruje się na porządkowaniu przestrzeni publicznej i zmniejszaniu uciążliwości dla mieszkańców.
„Wraki” zostały umieszczone na wyznaczonym parkingu.
Straż Miejska informuje, że podobne czynności będą kontynuowane, dopóki na ulicach miasta będą zalegać porzucone pojazdy zajmujące miejsca parkingowe lub stwarzające potencjalne zagrożenie.
W związku z prowadzonymi działaniami służby apelują do właścicieli: usuwajcie nieużywane auta na własną rękę, by uniknąć niepotrzebnych kosztów wynikających z odholowania i postępowania administracyjnego. To prosty sposób, by nie narażać się na opłaty i nie utrudniać życia sąsiadom.
MIEJSCE: gmina‑miasto Grudziądz — przypominamy, że interwencje dotyczą terenów publicznych w granicach miasta.
Jeżeli masz w okolicy porzucony pojazd lub zauważysz podobny problem, zgłoś to do Straży Miejskiej — służby monitorują sytuację i będą podejmować działania zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Na podstawie: SM Grudziądz
Ostatnie Artykuły

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Uczeń z Grudziądza wszedł na podium olimpiady i trafił w problem miasta

W Grudziądzu uhonorowano pary z ponad półwieczem wspólnego życia

C–BOOL zagra na Jarmarku Spichrzowym. To ma być mocny piątkowy finał

Seniorzy zbadają wzrok za darmo. W Grudziądzu rusza ważna akcja

Alkogogle przy galerii pokazały, jak alkohol psuje każdy ruch za kierownicą

W Grudziądzu zamknęli akcję o psach - dzieci usłyszały jedną ważną zasadę

W Grudziądzu ruszył nowy punkt paszportowy. Koniec z wyjazdem do innego miasta

Tuk-tukiem przez Kambodżę - Grudziądz usłyszy o podróży poza szlakiem

Turniej BRD nabiera tempa - młodzi walczą już o finał w Koronowie i Żarnowcu

W Grudziądzu policjanci rozłożyli oszustwa na czynniki pierwsze
![[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – Warmia Energa Olsztyn 34:36 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – zacięte granie w Grudziądzu, punkty dla gości](/images/mecz/mks-grudziadz-warmia-energa-olsztyn-19042026-3436-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – Warmia Energa Olsztyn 34:36 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – zacięte granie w Grudziądzu, punkty dla gości
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Sokół Kleczew – Olimpia Grudziądz 1:0. Wicelider zatrzymany w Kleczewie](/images/mecz/sokol-kleczew-olimpia-grudziadz-18042026-10-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Sokół Kleczew – Olimpia Grudziądz 1:0. Wicelider zatrzymany w Kleczewie

