Grudziądzanie ponownie biegną Przegoń Przemoc by powiedzieć stop przemocy

Grudziądz szykuje się na wyjątkowe wydarzenie – jubileuszową, 10. edycję Biegu „Przegoń Przemoc”. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim manifestacja solidarności i sprzeciwu wobec przemocy w naszym mieście.
- Grudziądz biegnie razem przeciwko przemocy – dołącz do jubileuszowego wydarzenia
- Zadbajmy o bezpieczne otoczenie dla dzieci i rodzin w Grudziądzu
Grudziądz biegnie razem przeciwko przemocy – dołącz do jubileuszowego wydarzenia
13 września ulice Grudziądza ponownie wypełnią się biegaczami, którzy chcą wyrazić swoje stanowisko wobec przemocy. Organizatorzy – Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu – zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Grudziądza oraz Rzecznika Praw Dziecka, co podkreśla jego rangę i znaczenie dla społeczności miasta.
Bieg „Przegoń Przemoc” to już stały punkt w kalendarzu lokalnych akcji społecznych, który ma za zadanie nie tylko promować aktywność fizyczną, ale przede wszystkim zwiększać świadomość na temat problemu przemocy. To okazja, by wspólnie powiedzieć: STOP przemocy!
Zadbajmy o bezpieczne otoczenie dla dzieci i rodzin w Grudziądzu
Organizatorzy podkreślają, że celem biegu jest troska o świat wolny od przemocy. Jak mówią:
„Nie jesteśmy obojętni na przemoc. Wręcz przeciwnie, solidaryzujemy się z dziećmi, które potrzebują pomocy i już dzisiaj zapraszamy do udziału w jubileuszowym biegu.”
To ważne przesłanie kierowane do wszystkich mieszkańców Grudziądza – każdy krok na trasie biegu to symbol wsparcia dla osób dotkniętych przemocą oraz wyraz społecznej odpowiedzialności. Warto więc zarezerwować sobie czas 13 września i przyłączyć się do tego wyjątkowego wydarzenia.
Do zobaczenia na trasie! Razem możemy zrobić różnicę.
Na podstawie: Straż Miejska w Grudziądzu
Ostatnie Artykuły

Garaże blaszane szeregowe dla deweloperów i wspólnot w Grudziądzu
![[PIŁKA NOŻNA] Olimpia Grudziądz – Rekord Bielsko-Biała 2:0 w Betclic 2. lidze – gospodarze dobijają rywala w końcówce](/images/mecz/thumbnails/olimpia-grudziadz-rekord-bielsko-biala-09052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Olimpia Grudziądz – Rekord Bielsko-Biała 2:0 w Betclic 2. lidze – gospodarze dobijają rywala w końcówce
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – MKS SPR Polska Handball Czersk – MKS Grudziądz 24:36. Grudziądzanie pewnie wygrali w Czersku](/images/mecz/thumbnails/mks-spr-polska-handball-czersk-mks-grudziadz-09052026-2436.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – MKS SPR Polska Handball Czersk – MKS Grudziądz 24:36. Grudziądzanie pewnie wygrali w Czersku

Na PGE Narodowym padła wizja największej armii w Europie

W Watykanie padło słowo, które Tusk będzie pokazywał wszystkim

Na Błoniach Nadwiślańskich zagrają gwiazdy. Wstęp będzie wolny

Tusk i Meloni chcą nowego traktatu - stawką są Ukraina i 36 mld euro

300 hektarów lasu na Lubelszczyźnie - w akcji zginął pilot

Bruksela odsuwa ważny termin dla AI - firmy zyskają więcej czasu

Po półmaratonie w Grudziądzu do strażników trafiło ważne podziękowanie

Integracja, muzyka i sport w Marinie. Festyn zapowiada dzień pełen ruchu

Trzy dni z przerwami w prądzie. Energa zaplanowała wyłączenia w Grudziądzu

Trzej pijani kierowcy wpadli podczas kontroli w Grudziądzu

