Wiceprezydent Grudziądza uczył dzieci z SP 20 jak bezpiecznie spędzać wakacje

W Szkole Podstawowej nr 20 na osiedlu Rządz odbyła się wyjątkowa prelekcja o bezpieczeństwie, którą poprowadził Wiceprezydent Grudziądza Tomasz Smolarek. Dzieci na półkoloniach aktywnie uczestniczyły w rozmowach o zasadach bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach – od ruchu drogowego po wypoczynek na łonie natury.
- Wiceprezydent Tomasz Smolarek uczy dzieci z Grudziądza jak dbać o bezpieczeństwo
- Dzieci z Grudziądza angażują się w rozmowy o bezpieczeństwie i doceniają przekazywane informacje
Wiceprezydent Tomasz Smolarek uczy dzieci z Grudziądza jak dbać o bezpieczeństwo
30 lipca br. w Szkole Podstawowej nr 20 na osiedlu Rządz gościł Wiceprezydent Grudziądza, Tomasz Smolarek, który wraz z organizatorami półkolonii przeprowadził prelekcję dla najmłodszych mieszkańców miasta. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas wakacyjnych aktywności.
Podczas zajęć poruszono wiele ważnych zagadnień, które dotyczą codziennych i wakacyjnych sytuacji. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zachować ostrożność w ruchu drogowym, jakie zasady obowiązują nad wodą oraz w lesie, a także co warto wiedzieć podczas obozów, biwaków czy wycieczek w góry. Nie zabrakło też przypomnienia o numerach alarmowych służb ratowniczych, które każdy powinien znać.
Dzieci z Grudziądza angażują się w rozmowy o bezpieczeństwie i doceniają przekazywane informacje
Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością podczas prelekcji. Ich zaangażowanie w dyskusję świadczyło o tym, że temat jest dla nich istotny i budzi ciekawość. Po zakończeniu spotkania młodzież oceniła przekazane informacje jako bardzo ważne dla ich codziennego życia i wakacyjnego wypoczynku.
„Dzisiaj, tj. 30 lipca br. gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 20 na osiedlu Rządz gdzie rozmawialiśmy z dziećmi na półkoloniach o ich bezpieczeństwie.”
„Tym razem w rolę prelegenta wcielił się p. Tomasz Smolarek Wiceprezydent Grudziądza. Wspólnie poruszyliśmy takie zagadnienia jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nad wodą, w lesie, na obozach, biwakach i w górach. Przypomnieliśmy również numery alarmowe służb ratowniczych.”
„Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, o czym świadczyć mogło zaangażowanie w dyskusję. Przekazane przez nas informacje młodzież oceniła jako bardzo ważne.”
Na podstawie: SM Grudziądz
Ostatnie Artykuły

Na A1 padł niepokojący wynik - policjanci z Grudziądza ujawnili 35 wykroczeń

Autyzm bez uproszczeń. W Grudziądzu spotkali się rodzice i instytucje

Góra Zamkowa ma już rok - Grudziądz świętuje to piknikiem z widokiem

Kolej dużych prędkości wraca do rozmów. W Grudziądzu pokażą warianty tras

Radiowóz przyciągnął dzieci w Grudziądzu, a strażnicy rozdali odblaski

Radio i telewizja wracają do Grudziądza. Będzie piknik i wielki koncert

Grudziądzka komenda uczciła 100-lecie sportu i zebrała pomoc dla rodzin policjantów

Nowe drzwi do Spichlerza 45. Za nimi stoi praca młodych rzemieślników

Nocne podpalenie na Rządzu. Monitoring szybko wskazał 33-latka

W Grudziądzu rusza Dzień Otwarty Grupy OPEC. Kulisy ciepła i energii

Wakacje w bibliotece 2026 - Grudziądz szykuje dzieciom lato z książką

Kask od 16. roku życia i 20 km/h - w Grudziądzu uczniowie usłyszeli zasady

Plan ogólny i dawne zakłady mięsne. W Grudziądzu ważą się nowe inwestycje

Portugalia bez pocztówkowego filtra - taki wieczór szykuje Grudziądz
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Zarząd Dróg w Grudziądzu - kontakt, godziny, zgłoszenia awarii
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 im. Kazimierza Kirejczyka w Grudziądzu - kontakt i siedziba
- Państwowa Inspekcja Pracy w Grudziądzu - kontakt, skargi i porady prawne
- Urząd Miejski w Grudziądzu - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Komenda Miejska Policji w Grudziądzu - kontakt, telefony, posterunki i wydziały
- Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu - kontakt, filie, karta biblioteczna, katalog
