W Grudziądzu powstanie pierwsza klasa mundurowa o profilu policyjnym i SG

Grudziądz otwiera drzwi do służb mundurowych dla młodych pasjonatów bezpieczeństwa. Już od września 2025 roku w III Liceum Ogólnokształcącym ruszy unikatowy oddział klas mundurowych, który przygotuje uczniów do pracy w policji i straży granicznej.
- Nowa perspektywa edukacyjna w Grudziądzu dla przyszłych funkcjonariuszy
- Jakie korzyści czekają na uczniów klasy mundurowej w Grudziądzu
Nowa perspektywa edukacyjna w Grudziądzu dla przyszłych funkcjonariuszy
W sercu Grudziądza pojawi się wyjątkowa możliwość dla młodzieży marzącej o karierze w służbach mundurowych. III Liceum Ogólnokształcące zyska pierwszą w mieście klasę o profilu policyjnym i straży granicznej. To efekt zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która otwiera zupełnie nowe ścieżki edukacyjne dla ambitnych uczniów.
Start zajęć zaplanowano na 1 września 2025 roku. Od tego dnia kandydaci na funkcjonariuszy będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do służby, korzystając z nowoczesnych programów nauczania dostosowanych do wymagań mundurowych formacji.
Jakie korzyści czekają na uczniów klasy mundurowej w Grudziądzu
Decyzja o utworzeniu klasy mundurowej to nie tylko prestiż dla szkoły, ale przede wszystkim realne wsparcie dla młodych ludzi planujących służbę w policji lub straży granicznej. Absolwenci takiego oddziału mogą liczyć na uprzywilejowaną rekrutację będą zwolnieni z części egzaminów, w tym testów sprawnościowych, co znacznie ułatwi im start zawodowy.
Udało się spełnić wszystkie kryteria, by w III LO mogła powstać pierwsza taka klasa. Uczniowie, którzy marzą o służbie w policji lub straży granicznej, otrzymają konkretne narzędzia i ścieżkę do realizacji tych celów podkreślił wiceminister Tomasz Szymański.
Rekrutacja do nowego oddziału rozpocznie się wraz z procesem przyjęć do szkół ponadpodstawowych. To doskonała okazja dla młodych mieszkańców Grudziądza, którzy chcą połączyć naukę z pasją i praktycznym przygotowaniem do zawodu.
Według informacji z: Urząd Miejski
Ostatnie Artykuły

Maj w grudziądzkim muzeum będzie gęsty od wydarzeń i darmowych wejść

Majówka zmieni ruch w Grudziądzu. Tramwaje i autobusy pojadą inaczej

64 km/h za dużo w Grudziądzu - motocyklista stracił prawo jazdy

Balony nad Grudziądzem – poranny pokaz może być najpiękniejszy

Julia Żugaj wystąpi na Jarmarku Spichrzowym. Młodzi fani dostaną mocny punkt programu

Literacki weekend wraca do Grudziądza. Festiwal Jednym Słowem znów przyciągnie czytelników

Maj nad wodą w Grudziądzu - miejskie wypożyczalnie ruszają pełną parą

Rowerem po książki i odpoczynek nad jeziorem z bibliotekarzami

Bezpłatna mammografia wraca do Grudziądza. W programie także rocznik 1981

Grudziądzka Karta Mieszkańca daje tańszy wstęp do miejskiej rekreacji
![[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – SMS ZPRP Kwidzyn 34:29 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – ważne zwycięstwo gospodarzy w Grudziądzu](/images/mecz/thumbnails/mks-grudziadz-sms-zprp-kwidzyn-29042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] MKS Grudziądz – SMS ZPRP Kwidzyn 34:29 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – ważne zwycięstwo gospodarzy w Grudziądzu

Defibrylator AED i fantom w szkolnej sali - tak uczą w Grudziądzu

Akceptacja zamiast murów. W Grudziądzu rusza kampania o szacunku i równości

